PRIJSVRAGEN 237 Conceptprijsvraag 303 Eene, zooveel mogelijk volledige opgaaf der overblijfsels van bouwkunde, van voor- Gotischen stijl in Nederland thans nog aanwezig. Indiener P. J. Uijlenbroek (inv.nr. 98, nr. 260). Conceptprijsvraag 304 Eene verhandeling over den aard, de beteekenis, den oorsprong en het voortdurend gebruik van den nimbus in de christelijke kunst. Indiener P. J. Uijlenbroek (inv.nr. 98, nr. 261). Conceptprijsvraag 305 De provincie Zeeland, aan de monden der Schelde en aan de Noordzee gelegen, is vooral rijk aan ongewervelde zeedieren: vele daarvan zijn reeds door de uitmuntende natuurkenners Dr. J. Baster, M. Slabber en andere onderzocht en in de vorige eeuw, naar den toenmaligen staat der wetenschap beschreven. Na dien tijd is intusschen die wetenschap door den arbeid van Cuvier, van Blainville, van Milne Edwards en vele anderen met reuzen schreden voorwaards gegaan, en het is van belang die vorde ringen op de fauna van ons land toe te passen. Het Genootschap vraagt alzoo eene, zoo veel mogelijk volledige, opgave van alle der ongewervelde zeedieren, welke in de Zeeuwsche wateren worden gevonden, met de beknopte naauwkeurige opgave van hun zamenstel, van den plaats, welke zij in het Systema Naturae moeten aannemen, van hunne levenswijze en van het nut 't geen zij, zoo in de algemeene huishouding der natuur, als in de menschelijke maatschappij aanbrengen. Indiener N.C. de Fremerij (inv.nr. 98, nr. 262). Conceptprijsvraag 3 06 De uitmuntende waarnemingen van den heer Ehrenberg in de laatste jaren gedaan, hebben ons eene geheele nieuwe wereld van microscopische infusioria doen ken nen; het Genootschap vraagt eene, op juiste waarnemingen gegronde opgave van de geslachten en soorten dier dieren, welke in de gronden en wateren der provincie Zeeland worden aangetroffen. Indiener N.C. de Fremerij (inv.nr. 98, nr. 263). Conceptprijsvraag 307 Een aanvulling en verbetering van De la Rue's Staatk. en heldhaftig Zeeland met vervolg daarvan tot op onzen tijd in alphabetische vorm. Indiener S. de Wind (inv.nr. 99, nr. 3). Opmerkingen Conceptprijsvraag 296 (inv.nr. 98, nr.252) behelst eenzelfde voor stel. Het werd in 1836 ingediend door J.C. de Jonge. Conceptprijsvraag 308 Of het bij de thans meer en meer veldwinnende vrijgevige denkbeelden aangaande de noodzakelijkheid der opheffing van de verbodswetten of hooge regten op den invoer van producten van vreemde landen en bij de bestaande magtige concurrentie van den handel te Hamburg aan onze noordelijke en van Antwerpen en Gent aan de zuidelijke grenzen, tot instandhouding en uitbreiding van den handel in ons vaderland noodig en wenschelijk zoude zijn het denkbeeld van Willem IV omtrent

Archief | 2002 | | pagina 239