1859 244 PRIJSVRAGEN Conceptprijsvraag 332 Het Genootschap vraagt: 1- Een geschiedkundig overzigt der verschillende gevoelens welke in vroegere tijden en meer bepaaldelijk in de vorige eeuw geheerscht hebben, over de malaria-ziekten (tusschenpoozende en nalatende koortsen), over hare oor zaken en hare natuur, over de middelen om ze af te wenden en te genezen. 2- Eene oordeelkundige aanwijzing in de vorderingen, welke deze eeuw kan geacht worden in de kennis van een en ander gemaakt te hebben. Indiener B. Dobbelaar de Wind (inv.nr. 99, nr. 52). Conceptprijsvraag 333 Het Genootschap vraagt eene verhandeling over de insecten (insecta) die in Zeeland zijn, of in een bepaald gedeelte van genoemd gewest, b.v. Walcheren of Zuid-Beve land, worden gevonden. Indiener G. van Hennekeler (inv.nr. 99, nr. 53). Conceptprijsvraag 334 Het Genootschap verlangt eene verhandeling over de straaldieren (Animalia radiata), die in de provincie Zeeland, als ook in de zee en stroomen, die genoemd gewest omringen, leven. Indiener G. van Hennekeler (inv.nr. 99, nr. 54). Conceptprijsvraag 335 Het Genootschap verlangt eene verhandeling over de schaal- en weekdieren (Animalia Crustacea en Mollusca), die in de provincie Zeeland, als ook in de zee en stroomen, die genoemd gewest omringen, leven. Indiener G van Hennekeler (inv.nr. 99, nr. 55). Conceptprijsvraag 336 Het Genootschap verlangt eene verhandeling over de visschen, die in de provincie Zeeland, als ook in de zee en stroomen, die genoemd gewest omringen, leven. Indiener G. van Hennekeler (inv.nr. 99, nr. 56). Conceptprijsvraag 337 Welk gezag wordt nog heden bij geschilpunten van volkenregt aan de geschriften van Bijnkershoek in Europa en America toegekend? Indiener G.W. Vreede (inv.nr. 99, nr. 57; hs. 838). Opmerkingen In hs. 838 staat bij de tekst: Over de toestand van de provincie Zeeland, bepaaldelijk bij hare verhouding tot Frankrijk, sinds het tractaat van 16 mei 1795 tot dat van 16 maart 1810.

Archief | 2002 | | pagina 246