JAARVERSLAGEN 2001 259 op ludieke wijze de aangeklede en de uitgeklede variant van het Museum werd getoond. Tijdens deze bijeenkomst heeft het Genootschap duidelijk gemaakt waar het voor staat en dat het van essentieel belang is dat de Provincie voldoende middelen be schikbaar stelt voor een goede exploitatie van het Zeeuws Museum. Het bestuur heeft zich voorgenomen om dergelijke bijeenkomsten ook met relevante culturele instellingen binnen de Provincie te organiseren.Voor wat betreft de relatie met het Zeeuws Museum: in het verslagjaar is een interim-directeur benoemd en met ingang van januari 2002 zal een Raad van Toezicht worden geïnstalleerd. Uit de kring van het Genootschap zijn mevrouw L.W.D. Geluk-Poortvliet en de heer dr. C. Kostense in deze raad benoemd. In het najaar heeft de Coördinatiecommissie Verzamelingen een beleidsnotitie verzamelingen als advies aangeboden. In deze notitie is ondermeer aangegeven dat alleen met een goede inventarisatie en registratie verdere plannen verwezenlijkt kun nen worden. Het is van groot belang dat we weten waar de bezittingen zich bevinden en in welke staat zij verkeren. Gepleit is voor het behoud van de kerncollectie (dwz. hetgeen voor 1940 is verworven) en er zijn criteria opgesteld ten aanzien van het verwerven in het algemeen. Tevens is aangegeven hoe het beheer van de collectie verbeterd zou kunnen worden en wordt gepleit voor ontsluiting van de collectie voor een zeer breed publiek (het virtueel Museum). Er zijn tijdens het verslagjaar nadere contacten gelegd met het museum in Vlissingen, dat in de loop van 2002 een nieuw pand zal betrekken. In 2001 hebben de volgende mutaties en benoemingen plaatsgehad. De heer J.A. Walhout is benoemd als 2e thesaurier in het bestuur. Dr. H.J. Zuidervaart verliet de commissie redactie Zeeland; mevrouw drs. C.E. Heyning werd herbenoemd. Prof.dr. P.A. Henderikx, mevrouw drs. I. Ooms-Siebenga en mevrouw A.M. de Jong verlieten de Genootschapsraad; drs. P.W. Sijnke werd benoemd als voorzitter van de Genootschapsraad en dr. A.H.L. Huiskes als vice-voorzitter. Mevrouw mr. C.A. Meulendijk werd in de raad benoemd namens de Werkgroep Muziek, mevrouw drs. B.I. Sens namens de Werkgroep Kunstgeschiedenis, drs. I.J. van Loo namens de Commissie tot redactie van Archief en Werken en mevrouw drs. I.H. Vogel-Wessels Boer namens de Agendacommissie. In de Commissie tot redactie van Archief en Werken zijn benoemd mevrouw drs. M. Gossije en prof. dr. W. Mijnhardt. Prof.dr. P.A. Henderikx trad af. Dr. G.T.M. van Eek werd benoemd in de Activiteitencom missie en mevrouw N.E. Koper-Johnson in de Agendacommissie. Drs. R.G.N. Guldenmund verliet de Coördinatiecommissie Verzamelingen. In de net opgerichte Promotiecommissie werden benoemd ing. E. Geluk, mr. J. Gmelich Meylingh en de heer R.J. Swiers. Deze commissie zal zich bezig houden met activiteiten op het gebied van PR, sponsoring, ledenwerving en agendaverkoop. Bij de conservatoren hebben zich de volgende mutaties voorgedaan: mevrouw drs. E.J.M. van der Doe- van der Geest werd benoemd tot conservator Volkenkunde, de heren R.J. Swiers en D. van der Linden tot conservator Archeologische voorwerpen. Drs. W. Punt werd benoemd tot conservator Boeken. Mevrouw drs. C.N. Polderman trad af als con servator Archeologische voorwerpen. Er is afscheid genomen van de bestuursleden van de Stichting Huize 's-Hertogenbosch. Administratie De functie van administratrice werd vervuld door mevrouw A.K. van Noppen.

Archief | 2002 | | pagina 261