260 JAARVERSLAGEN 2001 Vertegenwoordiging Het Genootschap werd in het bestuur van de Stichting Omroep Zeeland vertegen woordigd door drs. R.L. Koops. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1405 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Tijdens de Algemene Ledenvergaderingen werden vijftig nieuwe leden benoemd. In 2001 ontvielen het Genootschap zeventien leden door overlijden, te weten: drs. W.J.C. Aarts, A. van der Willigen, M.L. Almekinders, J.H.W.P.J.M. Ghijsels, drs. P.R. Boone, D.A. Giljam, S.C. de Casembroot-baronesse van der Feltz, dr. F.A. van Liere, ir. J.P. Korbee, J.H. Verstegen, T.F. Visser, F. van der Rhee, H. Steur, jhr. dr. H.W.M. van de Wijck, R. Ruules, D.J. Lindenbergh en T.K. Fikkert- Homan. Het lidmaatschap werd door vijftig leden opgezegd. Aan het eind van het verslagjaar telde het Genootschap 1388 leden onder wie 68 huisgenootleden. Gebeurtenissen en activiteiten De jaarlijkse excursie heeft plaatsgehad in mei en leidde naar het Tunnelcomplex van de in aanbouw zijnde Westerscheldetunnel. De traditionele bottenvistocht vond plaats op 7 juli. De resultaten van de enquête die in november 2000 naar de leden is verstuurd, zijn verwerkt. Namen van leden die aangegeven hebben actief te willen worden, zijn doorgegeven aan de werkgroepen en commissies. Een aantal leden is naar aanleiding hiervan aan het werk, sommige leden is te kennen gegeven dat ze nog niet geplaatst kunnen worden en worden in portefeuille gehouden. In het verslagjaar zijn genootschapspenningen uitgereikt aan de heren mr. W. Dirksen en F.A.D. van Nieulande. Beide heren hebben een grote bijdrage geleverd aan het Genootschap. De heer Dirksen, al lid sinds 1949, is reeds vele jaren conservator handschriften en heeft tevens regelmatig de werkzaamheden voor de collectie boeken en ruilverkeer voor zijn rekening genomen. De heer Van Nieulande is sinds 1982 conservator mol- lusken. Daarmee is hij de langst zittende conservator. Hij heeft veel werk verzet bij de opslag en de ordening van de collectie in het depot te Oost-Souburg. Werkgroep Historie en Archeologie Het ledental van de werkgroep en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonder zoek daalde in 2001 licht tot 809 leden. Het bestuur kwam vier maal bijeen. De periodiek aftredende bestuursleden A. van Waarden-Koets en L.R. Priester werden bij acclamatie herbenoemd. Periodiek aftredend bestuurslid C.N. Polderman stelde zich niet herkiesbaar en trad onder dankzegging voor haar inzet en enthousiasme af. De voorzitter verving de heer P.J. Triou als vertegenwoordiger van de werkgroep in de Genootschapsraad van het KZGW. De jaarlijkse excursie voor de leden van de werkgroep vond plaats op zaterdag 19 mei 2001. De deelnemers bezochten 's morgens de Kamerse Kooi in de Zak van Zuid-Beveland, alwaar de heer Gerard Smallegange een lezing verzorgde. Na de bezichtiging van de schaapskooi werd in het bezoekerscentrum een Zeeuwse koffietafel genoten, s middags stond een bezoek aan een klompenmakerij en de zwarte-bessen wijnmakerij in Nieuwdorp op het programma. Het afsluitende diner werd gebruikt in restaurant Boerderij Landlust bij Nieuwdorp. De reguliere nummers van NehaLennia, het bulletin van de werkgroep en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek, verschenen vier maal. Tegelijk

Archief | 2002 | | pagina 262