JAARVERSLAGEN 2001 263 Kaloot. Op uitnodiging van conservator J.M. Moraal van het Zeeuws Genootschap konden elf leden van de werkgroep op 7 juli deelnemen aan de bottenvistocht op de Westerschelde (Pas van Terneuzen). De bibliotheek van de werkgroep werd in het verslagjaar overgebracht naar het Zeeuws Archief. In overleg met het Zeeuws Archief werd besloten de hele collectie te laten doorstralen met gammastralen; dit ter bestrij ding van de geconstateerde 'actieve schimmel'. De Werkgroep Geologie reageerde op het milieueffectrapport voor de - ter plaatse van de Kaloot beoogde - Westerschelde Containerterminal (WCT)De werkgroep is van mening dat het MER verschillende onjuistheden bevat en voegde aan deze stellingname een uitgebreide onderbouwing toe. Uiteindelijke conclusie was dat 'de Kaloot in natuurwetenschappelijk opzicht een unieke, onvervangbare vindplaats van fossielen is. Met het oog op de wetenschap pelijke waarden en potenties dient de Kaloot als vindplaats voor fossielen behouden te blijven'. Het verenigingsblad Voluta verscheen twee maal. Werkgroep Muziek De ledenvergadering werd gehouden op 16 maart 2001 in het Stadhuis te Veere. Het ledental van de werkgroep bedroeg op dat moment 124. Het bestuur kwam zesmaal bijeen ter bespreking van de lopende bestuurszaken, waaronder de concerten en overige activiteiten. De volgende concerten/activiteiten werden georganiseerd: op 9 maart bracht het vocaal ensemble Cappella Pratensis onder de deskundige leiding van dr. Rebecca Stewart, Mariamotetten uit het Eton Choirbook ten gehore in de Koorkerk te Middelburg, waar dit repertoire uitstekend tot zijn recht kwam; op 30 maart was er een recital door Hein Meens, tenor en Marianne Boer, piano; op het programma stonden 'Die schone Magelone' en drie liederen van Johannes Brahms. Dit concert in het Stadhuis te Veere vond plaats in samenwerking met de ZVU, ter inleiding gaf ZVU-docent de heer H. Pot een uiteenzetting over de liederencyclus. Op 21 april werd met medewerking van het ensemble Camerata Trajectina en vele anderen een concert gegeven ter afsluiting van de themamiddag 'Zit er nog muziek in geschiedenis?', die in de kleine Kerk te Veere was georganiseerd door de Werkgroep Historie en Archeologie. Op 10 mei bracht Musica Classica, bestaande uit Rémy Baudet, viool, Jaap ter Linden, cello en Bart van Oort, fortepiano in de Engelse Kerk te Middelburg een sfeervol concert, getiteld 'Meesters der Melancholie', met werken van Franz Schubert, John Field, Robert Schumann, Johann Nepomuk Hummel en Felix Mendelssohn Bartholdy, die het tijdperk van de Romantiek inluidden. Bart van Oort bespeelde tijdens dit concert de Zierer-vleugel van het Genootschap. Op 26 oktober verzorgde de afdeling Oude Muziek van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag onder leiding van klaveciniste Tini Mathot een prachtig Bach-concert in de Burgerzaal van het Stadhuis te Middelburg. Op het programma stonden de concerti in c (BWV 1062) voor twee klavecimbels, strijkers en continuo; in D (BWV 1034) voor klavecimbel, strijkers en continuo; in F (BWV 1057), voor twee blokflui ten solo, klavecimbel solo, strijkers en continuo, alsmede de cantate 'Jauchzet Gott in allen Landen' (BWV 51). Op 17 november werd het Presentatieconcert Ghiselin Danckerts georganiseerd. Het vocaal ensemble Studium Chorale uit Maastricht, onder leiding van dirigent Hans Leenders, bracht vocale werken van Ghiselin Danckerts en Daan Manneke ten gehore tijdens dit bijzondere concert in de Burgerzaal van het Stadhuis te Middelburg. Op feestelijke wijze werd het vijfde exemplaar uit de reeks Exempla Musica Zelandica-, met niet eerder gepubliceerde vocale muziek van

Archief | 2002 | | pagina 265