JAARVERSLAGEN 2001 265 Activiteitencommissie De genootschapscolleges 2000-2001 werden afgerond met een reeks lezingen door mevrouw drs. C. Portheine-Caudri over kunstgeschiedenis onder de titel 'Ornament in Architectuur'. De belangstelling was, als gebruikelijk bij mevrouw Portheine, overgroot. Jammer genoeg is zij niet bereid in de toekomst nogmaals bij te dragen aan de genootschapscolleges. De jaarlijkse excursie in mei ging dit jaar naar Zeeuws- Vlaanderen met als hoofdonderwerp de bouw van de Westerschelde tunnel. Bo vendien werd een bezoek gebracht aan het sluizencomplex in Terneuzen en aan een innovatief bedrijvencomplex in IJzendijke. De genootschapscolleges in het najaar werden verzorgd door prof. dr. ir. R. Rabbinge, prof. dr. ir. H. van Keulen, dl', ir. N.B.J. Koning en prof. dr. A. Kuyvenhoven (over de wereldvoedselproblematiek) en prof. dr. J. Hermans, dr. P.M.A. Wels en dr. L.W.C. Tavecchio (over opvoeding). Door ziekte van een inleider moest op korte termijn een andere inleider, dr. Schoorl, en een andere datum worden gevonden. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland In de tiende jaargang van het tijdschrift Zeelandverschenen vijf nummers. In januari werd op de nieuwjaarsreceptie van het Zeeuws Genootschap in Zierikzee een extra nummer gepresenteerd Zeeland 10/0), getiteld Het Zeeuws Genootschap: Erfgoed in beweging. Deze editie zag het licht in het kader van de promotie van de activiteiten van het Genootschap en zal aangeboden worden zowel aan in het Genootschap geïnteresseerden als aan nieuwe leden. Daarnaast werd evenals in voorgaande jaren een themanummer uitgebracht. Het decembernummer, getiteld Tien jaar (1991- 2001), stond in het teken van het tienjarig bestaan van het tijdschrift. Het besteedde aandacht aan enkele aspecten van tien jaar Zeeland, met aandacht voor de verande rende identiteit, de modernisering en verbreding van de landbouw, de demografische ontwikkelingen en de kijk op natuurbeheer in Zeeland in de periode 1991-2001. Met het maartnummer werd een index op de negende jaargang (2000) verstuurd. In het verslagjaar verliet dr. H.J. Zuidervaart de commissie. Met ingang van het januarinummer nam mevrouw drs. C.N. Polderman het hoofdredacteurschap over van mevrouw dr. J.C. Dekker. Commissie tot redactie van Archief en Werken De commissie tot redactie van Archief en Werken is belast met het verzorgen van de uitgave van het jaarboek van het Genootschap Archief; Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen), van publicaties in de reeks Werken uitgegeven door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en van catalogi van de verzamelingen. Jaargang 2001 van het Archief verscheen in december 2001. Het eerste exemplaar werd tijdens de op 12 januari gehouden nieuwjaars receptie van het Genootschap aangeboden aan de directeur van de Stichting Het Zeeuwse Landschap. In de reeks Werken verscheen van de hand van Johan Francke Utiliteyt voor de gemeene saake; De Zeeuwse commissievaart en haar achterban tijdens de Negenjarige Oorlog, 1688-1697. Deze uitgave werd mede mogelijk gemaakt door financiële steun van Gemeente Middelburg, Gemeente Vlissingen, Stichting Moer man Promotie Vlissingen, Stichting Maritieme Activiteiten de Ruyter, Oostersche Handel en Reederijen, Unger-van Brero Fonds, Stichting Dr. Hendrik Muller's Vaderlandsch Fonds, Stichting Maurits van Kattendijke, Slavenkas Zierikzee en

Archief | 2002 | | pagina 267