Jaarverslag van de Genootschapsraad 266 JAARVERSLAGEN 2001 Gravin van Bylandt Stichting. Wat de catalogi van de verzamelingen betreft, bereidt de Commissie een catalogus van de sceatta's voor, die is samengesteld door de in 2000 overleden conservator Munten en Penningen C.J.F. Klaassen en W. Op den Velde, en een catalogus van de botten van de landzoogdieren die eigendom zijn van het Genootschap (samenstelling: A.P.J. Bil, D. Mol, J.M. Moraal en J. de Vos). Tijdens de in juni 2001 gehouden Algemene Ledenvergadering trad prof. dr. P.A. Henderikx af als voorzitter en werd prof. dr. W.W. Mijnhardt tot voorzitter benoemd. Drs. M. Gossije trad toe als lid van de Commissie. Agendacommissie In juni verscheen de Genootschapsagenda 2002 met als thema 'Landbouw en vis serij'. De Agendacommissie is vanaf het begin van plan geweest naast prenten uit de Zelandia ook afbeeldingen van objecten uit andere verzamelingen van het Genoot schap in de agenda op te nemen. De sluiting van het Zeeuws Museum, waardoor de collecties van het Genootschap gedurende lange tijd niet toegankelijk zijn, bemoei lijkte het uitvoeren van dit voornemen. Desondanks zijn in de agenda 2002 naast 55 prenten uit de Zelandia Illustrata vijf afbeeldingen van schilderijen uit het bezit van het Zeeuws Genootschap opgenomen. Door de inzet van de heer C.J.G.Th.M. van Kempen en mevrouw A. van Noppen was de oplage van 4000 exemplaren niet toereikend en beleefde de agenda een herdruk. De verkoop leverde dan ook een positief resultaat op, waarvan 4.500,-- bestemd is voor het Verzamelfonds. In het Fruitmuseum te Kapelle werd, om de agenda te promoten, in de maanden juli en augustus een tentoonstelling gehouden. Op deze expositie was een selectie van de in de agenda opgenomen werken uit de Zelandia te zien. De commissie heeft enkele wijzigingen ondergaan. De heer H. Plasse trad af als voorzitter en verliet de com missie. Mevrouw N.E. Koper-Johnson nam zitting in de commissie. De Genootschapsraad kwam in dit verslagjaar vier maal bijeen, nl. op 18 januari, 10 april, 21 juni en 16 oktober. In januari stopte H. Plasse met het voorzitterschap. De toenmalige vice-voorzitter, drs. P.W. Sijnke, nam deze functie over. Dr. A.H.L. Huiskes was bereid de functie van vice-voorzitter op zich te nemen. De Raad overlegde met het bestuur van het Genootschap over de volgende onderwerpen en beleidsvoornemens: 1De reglementen. Voor de werkgroepen gaat de regel gelden dat men alleen maar lid van een werk groep kan zijn, als men tevens lid is van het Genootschap. Voor de Werkgroep Historie en Archeologie is in verband met een afspraak met de dialektenvereni- ging ieder lid van de werkgroep tevens lid van de dialektenvereniging en vice versa. Dit probleem is moeilijk op te lossen en daarom komt het regelmatig ter sprake. Ook een raamreglement voor de werkgroepen wordt ontworpen. Voor de huidige leden komt er een overgangsregeling, daarnaast denkt het bestuur aan een introductielidmaatschap voor een jaar. Binnen de Raad wordt ook gepleit voor een gastlidmaatschap bij de werkgroepen. Veel werkgroepen zijn bevreesd voor een uitloop van leden. Bij een peiling in april blijkt er een kleine meerderheid

Archief | 2002 | | pagina 268