Overzicht van prijsvragen PRIJSVRAGEN 87 1. Bijzonderheden over de eerste bewoners van Zeeland. 2. Oorzaken, herstel en voorkomen van grondbraken in zeedijken in Zeeland. 3. De vrijheid van gevolgtrekkingen uit natuurkundige waarnemingen. 4. Het voorkomen van grondbraken in de zeedijken in Zeeland (tweede deel prijsvraag 2). 5. Het sterk afnemen van duinen en stranden in Zeeland. 6. De evenredigheid van de verdeling in Zeeland tussen bossen, boomgaarden, weilanden en bouwland. 7. De gedeelten der Nederlandse historie (met name van Zeeland) die nog onvoldoende behandeld zijn. 8. De febris maligna putrida (rotkoorts). 9. De schade die in Zeeland geleden wordt door de nadelige wisselkoers. 10. De manier waarop de armen in Nederland (vooral in Zeeland) ondersteund moeten worden. 11De zeewaardigste driedekschepen voor de VOC, waarop gezonden en zieken het best verzorgd kunnen worden. 12. Verbetering van de openbare lagere scholen in Nederland. 13. Tijdrekenkundig bericht ter opheldering van de Nederlandse geschiedenis. 14. De bouw van de beste schepen in het belang van de bemanning. 15. Samenstel van het staatsrecht der Zeven Verenigde Nederlanden en van iedere provincie afzonderlijk. 16. De grootte van de cirkelboog van de boeg en van de boog van het hele scheepslichaam voor het optimaal functioneren van een schip. 17. De najaarskoortsen in Staats-Vlaanderen. 18. De febres catarrhales (zinkingskoorts). 19. Een ontwerp voor een tehuis voor onvermogende en oude zeelieden. 20. De gebreken van de hogescholen in Nederland. 21De schadelijkheid van het begraven binnen steden en kerken. 22. De schadelijke wisselkoers die in Zeeland groter is dan in de andere provincies. 23. Zeeland op het toppunt van bloei in wetenschappen, handel, zeevaart en landbouw. 24. Samenwerking van genootschappen van kunsten en wetenschappen in Nederland. 25. Het opheffen van het tekort aan goede ziekenverzorgers in dienst van de VOC. 26. De bekering tot het christendom van mohammedanen in Afrika en Azië. 27. De verbetering van de zedelijkheid in ons land. 28. De verbreiding van wis-, natuur- en rekenkunde, vooral onder minvermogenden. 29. Zie prijsvraag 24. 30. Het verkrijgen van gelden in deposito voor zakenlieden. 31De ziekten van de negers in West-Indië. 32. De aardrijkskundige gesteldheid van Zeeland. 33. Kinderpokken (variolae). 34. De keuren van Zeeland in het Nederlands vertaald. 35. Een volledig compendium van de strafbepalende wetten in Nederland. 36. Het in de openbaarheid brengen van nuttige ontwerpen die door deskundigen zijn gepu bliceerd. 37. Een geschiedenis van de rederijkerskamers in Zeeland. 38. Ondernemingen die in de steden en op het platteland in Zeeland goede vooruitzichten kunnen hebben. 39. Een geschiedkundig verslag van alle genootschappen ter bevordering van kunsten. 40. Het bewaren en zuiveren van drinkwater op schepen. 41Het godsdienstonderwijs aan de jeugd.

Archief | 2002 | | pagina 89