88 PRIJSVRAGEN 42. Het nut van de studies naar het Iymfevatenstelsel voor de geneeskunde. 43. Een beschrijving gevraagd van de heester G(K)loege. 44. Zie prijsvraag 36. 45. Het verbeteren van de kwijnende koophandel in Zeeland. 46. Het beplanten van de binnenduinen in Zeeland. 47. Het versterken van het kram- en matwerk aan de zeedijken. 48. De ziekte brandkoorn in tarwe. 49. Verdient deze eeuw de naam van 'Verlichte'? 50. Een manier om de ondereinden van afgebroken palen in de zeewering te verwijderen. 51. Volgens welke regels de waarde van wetenschappen beoordeeld kan worden. 52. Haring- en kabeljauwvisserij in Zeeland. 53. Voor- en nadelen van een foederatief stelsel zoals dat bestond in de Griekse staten. 54. Middelen ter ontlasting van de armkassen. 55. De natuurkundige reden van het bedaren van zeegolven door middel van vetstoffen. 56. De aardrijkskundige gesteldheid van Zeeland (zie prijsvraag 32). 57. Waarom in Zeeland as en straatvuil zo weinig gebruikt worden als bemesting. 58. De oorzaken van de slechte uitlozing van landwater op Walcheren. 59. De godheid Burorina, wier naam in Domburg op een steen werd aangetroffen. 60. Het afnemen van stranden en duinen in Zeeland. 61. De reden waarom handelsondernemingen in Zeeland eerder tot mislukking gedoemd zijn dan elders. 62. Of het eiland Schooneveld werkelijk bestaan heeft. 63. De verzanding van de haven van Middelburg en het kanaal van Welzinge. 64. Volgens welke regel geschiedt de inval der Zeeuwse stromen? 65. Het verband tussen wetenschappen en fraaie letteren. 66. Een vergelijking tussen Jezus Christus en Apollonius van Tyana. 67. Bijzonderheden over de Hoekse en Kabeljauwse twisten. 68. Gevraagd een letterkundige geschiedenis van de wiskunde. 69. Gevraagd een letterkundige geschiedenis van de natuurkunde. 70. De scharlakenkoorts of roodvonk. 71. Gevraagd een letterkundige geschiedenis van de redeneerkunde en de bovennatuur kunde. 72. De volgorde der bijbelboeken, gebruikt bij de prediking. 73. Stenen rijsdammen en paalhoofden ter beveiliging van de Zeeuwse kusten. 74. De aardrijkskundige gesteldheid van Staats-Vlaanderen en Vlaanderen. 75. Over de zelfontvlamming van fosfor. 76. Voor- en nadelen van bliksemafleiders en de eventuele verbeteringen die mogelijk zijn. 77. Het gezag dat toegekend moet worden aan de wetten door Mozes aan het volk van Israël gegeven. 78. De beste werkzaamheden voor gevangenen in tuchthuizen in Zeeland. 79. Verslag over alle soorten van mollusca die aan de Zeeuwse stranden voorkomen. 80. Het verschil tussen christelijke verdraagzaamheid en het indifferentismus. 81Een geschiedkundig verhaal over de stad Vlissingen. 82. Het natuurverschijnsel honingdauw bij gewassen. 83. Oude en nieuwe geneesmiddelen. 84. Wetenschappen waarvan de mens in een eventueel volgend leven geluk zou kunnen ondervinden. 85. De vermenigvuldiging van zeehonden in Zeeland. 86. De inrichting der vroegere gilden en hun nut. 87. Het toekomstige lot van het Joodse volk opgemaakt uit profetische geschriften. 88. Gevraagd een handboek ten dienste van polderbesturen. 89. Een verslag over bezigheden van genootschappen en wetenschappelijke inrichtingen in Nederland.

Archief | 2002 | | pagina 90