Jaarverslag van de secretaris 258 JAARVERSLAGEN 2001 Bestuur Het verslagjaar heeft in het teken gestaan van het verder verstevigen van de on derlinge band tussen het bestuur en de werkgroepen en commissies. In 2000 was reeds meermalen gesproken over de relatie Genootschap enerzijds en werkgroepen anderzijds. Veel werkgroepsleden zijn lid van het Genootschap, maar veel ook niet, en aangezien de werkgroepen min of meer als de basis van het Genootschap worden gezien, is het bestuur van mening dat het wenselijk zou zijn dat werkgroepsleden ook lid van het Genootschap zijn, mede gezien de formele inbedding van de werk groepen in de organisatiestructuur van het Genootschap. Het bestuur heeft in de Algemene Ledenvergadering van juni een voorstel gedaan inzake de combinatie lidmaatschap Werkgroepen-Genootschap. Diverse gremia binnen het Genootschap waren van mening dat zij met het bestuursvoorstel voor een fait accompli werden gesteld, aangezien het voorstel in de ogen van diverse mensen zonder voldoende overleg was opgesteld. Het bestuur heeft toen besloten het voorstel uit te stellen tot de Algemene Ledenvergadering van december en ondertussen hebben afvaar digingen van het bestuur de werkgroepen bezocht om de meningen terzake nader te peilen en het voorstel te bediscussiëren. Op basis van deze besprekingen heeft het oorspronkelijke voorstel een aantal wijzigingen ondergaan. Uiteindelijk is in de Algemene Ledenvergadering van december besloten dat met ingang van 1 januari 2002 geen leden tot de werkgroepen toegelaten kunnen worden die niet tevens lid van het Genootschap zijn. Het staat de werkgroepen echter vrij een regeling in het leven te roepen waarbij niet-leden van het Genootschap donateur kunnen worden van de betreffende werkgroep. Donateurs kunnen echter geen bemoeienis hebben met het beleid van de werkgroepen, noch met het beleid van het Genootschap. Gehandhaafd blijft de regeling dat bestuursleden van de werkgroepen lid moeten zijn van het Genootschap. Er is een kennismakingscontributie van de helft van de normale contributie ingevoerd, voor de periode van een jaar, met alle rechten daarbij behorend die de huidige leden ook hebben. Tevens is een jeugdlidmaatschap in het leven geroepen: jongeren tot en met 27 jaar kunnen voor de helft van de normale contributie volwaardig lid van het Genootschap zijn. Evaluatie van een en ander vindt plaats in 2007. Een ander belangrijk item in het verslagjaar was de PR. De commissie Fondsenwerving is uitgebreid en heeft een bredere opdracht gekregen die ook in de gewijzigde naam 'Promotiecommissie' tot uitdrukking komt. De heer R.J. Swiers heeft ter advisering een communicatieplan geschreven waarmee aan de slag is gegaan. Hiernaast is, als PR instrument, een speciaal themanummer van Zeeland uitgegeven. In dit zgn. 'Nulnummer' is een portret van het Genootschap beschreven. Deze uitgave is naar diverse relaties gestuurd om het Genootschap (nader) onder de aandacht te brengen. Tevens wordt deze extra uitgave gebruikt ten bate van de ledenwerving. In verband met de (tijdelijke) sluiting van het Zeeuws Museum en de zorgen die deze sluiting voor het Genootschap met zich meebracht, vond op 5 september een bijeenkomst met de leden van Provinciale Staten en betrokken ambtenaren plaats. Hiertoe was in het Provinciehuis tevens een minitentoonstelling ingericht waarbij

Archief | 2002 | | pagina 260