112 JAARVERSLAGEN 2002 aan het museum De Schotse Huizen te Veere. Tijdens de verhuizing van de objec ten naar de nieuwe depots van het Zeeuws Museum werd een aantal Nehalennia- stenen, waaronder een negentiende-eeuws afgietsel, licht beschadigd. De schade is op kosten van het Zeeuws Museum hersteld. In het verslagjaar werd wederom veel tijd aan de inventarisatie, registratie en ontsluiting van de collectie besteed. Waar mogelijk werden objecten uit de Genootschapscollectie gefotografeerd. Wederom werd een aantal ongenummerde objecten aangetroffen, die als genootschapseigen dom geclaimd konden worden. Bij de ontsluiting werd ondersteuning verleend door een projectgroep van de Werkgroep Kunstgeschiedenis, bestaande uit mevrouw L.I. Berg, mevrouw G. Liezenga-Boltje, de heer J. de la Hayze, de heer D.H. de Kup en de heer J.P. Gillissen. De heer De Kup deed in Zeeland 11/3 ver slag van zijn onderzoek naar een gedenksteen uit de vuurtoren bij Den Haard. Aan verscheidene mensen en instellingen werden inlichtingen verstrekt. De eind acht tiende eeuw geschonken mummie werd ten behoeve van de tentoonstelling in het Teylers Museum op kosten van het Zeeuws Museum, het Teylers Museum en het Zeeuws Genootschap gerestaureerd; het schilderij 'Scheepsstrijd op de Zeeuwse Stromen' werd op kosten van het Maritiem Muzeeum gerestaureerd, dat het in haar vaste opstelling opnam. In verband met de zeer slechte conditie werd het por tret van Wilhelmina Luteijn met goedvinden van de Algemene Ledenvergadering aan de familie geretourneerd. In 2002 werd van de familie Schorer een achttien- de-eeuws spiegeltje met inscriptie ten geschenke ontvangen. Het bod dat het Genootschap op een veiling uitbracht op een zestiende-eeuws medaillon eertijds geschonken aan Adriaan de Manmaker, eerste thesaurier-generaal van Zeeland, was helaas niet toereikend om het object te bemachtigen. Munten en Penningen In verband met het ontbreken van een conservator Munten en Penningen werd dit conservatorschap gedurende het verslagjaar waargenomen door mevrouw drs. C.E. Heyning. In 2002 werd de hele collectie in verband met de verbouwingswerkzaamheden in het Zeeuws Museum overgebracht naar de kluis van het voormalige stadhuis in Veere. Vijf objecten werden aan de collectie toegevoegd: twee penningen uit een legaat van mevrouw S.C. de Casembroot-baronesse van der Feltz en drie zeven- tiende-eeuwse gildenpenningen, die geschonken werden door de heer dr. P.J.A. van Voorst Vader. Muziekinstrumenten De conservator J. Vogel bericht als volgt: De verzameling muziekinstrumenten is ongewijzigd gebleven. Het grootste deel van de verzameling bevindt zich in het stadhuis te Veere. De Zierervleugel is enke le jaren geleden in bruikleen afgestaan aan Bart van Oort, docent fortepiano aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Omdat het Van der Weele-orgel niet meer goed bespeelbaar was door grote ontstemming van het pijpwerk, is er een rapport opgemaakt door een deskundige. Geconstateerd werd dat er veel lek kage optreedt door scheuren in de windkanalen en balgen. Dit is in de loop der jaren ontstaan door uitdroging van het materiaal. Restauratie zal veel geld gaan kosten.

Archief | 2003 | | pagina 114