JAARVERSLAGEN 2004 163 Walcheren in 1944. Na de lezingen werd het eerste exemplaar van een boek over de slachtoffers van Westkapelle door C. Cijsouw gepresenteerd. De 18e Historische Studiedag trok 52 deelnemers en werd mede mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van de gemeente Middelburg en de Provincie Zeeland. Werkgroep Geologie Het aantal leden (inclusief aangesloten instellingen en verenigingen) is in 2004 gedaald van 107 naar 98 (drie aanmeldingen, drie opzeggingen, negen royemen ten vanwege wanbetaling). Op de algemene ledenvergadering op 23 januari wordt Peter de Dreu als nieuw bestuurslid gekozen, met de intentie dat hij over een jaar de huidige voorzitter opvolgt. Hiermee komt het aantal bestuursleden op vijf en is er weer een compleet bestuur. De volgende lezingen zijn gehouden: "Knollen van de Kaloot' door de heer H.J. Raad; presentatie over mantelschelpen door de heren P.M. Moerdijk en F.A.D. van Nieulande; "De diepe ondergrond van Zeeland" door prof. dr. T.E. Wong; pre sentatie vondsten tijdens de excursie en korte uitleg door de heer L.P.M.J. Wetsteijn; "De collectie van het Zeeuws Genootschap" door F.A.D. van Nieulande; "Coniferen uit de Krijtzee van Zuid-Limburg" door dr. R.W.J.M. van der Ham. Verder zijn er twee avonden gehouden waarop de werkgroepsleden hun bijzonde re vondsten aan hun clubgenoten konden laten zien. Onderwerpen/materialen die op een van deze avonden aan bod zijn gekomen: knollen met schelpkernen; vuur stenen tand; kaakfragment met knipkies; haaientanden; schelpen; fossiele krab; ammonieten. De werkgroep Geologie hield in 2004 twee excursies, een verzamelexcursie naar het strand van Cap Blanc Nez aan het Nauw van Calais en naar Barvaux in de Belgische Ardennen. Op 3 juli is de jaarlijkse bottenvistocht op de Westerschelde gehouden, waaraan door tien leden van de werkgroep Geologie is deelgenomen. Deze activiteit van het KZGW in samenwerking met familie Schot te Zierikzee is dit jaar georganiseerd door de werkgroep Geologie, omdat het KZGW een vacature heeft voor de post van conservator Fossiele botten. De vistocht in de Pas van Terneuzen was nog nooit zo succesvol als in 2004. Er zijn enkele zeer bijzondere vondsten gedaan, zoals een hoektand van een Laat-Pleistocene walrus en twee zeekoefossielen. Het aantal walvisfossielen was ongekend hoog. Ook werden drie grote haaientanden opgevist. Op september heeft een aantal leden van de werkgroep Geologie zijn medewer king verleend aan de zogeheten scholierendag1 van het Zeeuws Museum. Het hele jaar 2004 was in het Oosterscheldemuseum te Yerseke een expositie te zien van Westerscheldefossielen, ingericht door drie leden van de werkgroep Geologie. Een ander werkgroepslid exposeerde verschillende soorten zand in het Visserij museum te Breskens. Het verenigingsblad Voluta is in 2004 twee keer verschenen. Werkgroep Theologie De werkgroep Theologie organiseerde in 2004 drie lezingen. Het gekozen jaar-

Archief | 2005 | | pagina 165