166 JAARVERSLAGEN 2004 prof. Verbunt en prof. Lamers. En bovendien, op 19 november, een lezingavond over astronomie met als inleiders Dr. Daphne Stam en Jan Minderhout. De samenwerking met de sterrenwacht bleek effectief. Grote belangstelling. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland In de dertiende jaargang van het tijdschrift Zeeland verschenen weer vier num mers met een gevarieerde inhoud. In de rubriek 'Genootschapsverzamelingen werd aandacht besteed aan het Oude Testament in de 'Americaansch-Indiaansche of Wiltsche taal', enkele prenten van het bezoek van Koning Willem III aan Zeeland door Jan Frederik Schtitz, oude kaarten met verdronken dorpen en recent opgeviste fossielen uit de Westerschelde. In een korte serie werd aandacht besteed aan (het onderzoek naar) enkele verdronken dorpen. Met het maartnummer werd een index op de twaalfde jaargang (2003) meegestuurd. Commissie tot redactie van Archief en Werken De Commissie tot redactie van Archief en Werken is uit hoofde van artikel 41 van de statuten van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen door het bestuur belast met het verzorgen van de uitgave van het jaarboek van het Genootschap {Archief; Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappenvan publicaties in de reeks Werken uitgegeven door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en van catalogi van de verzamelingen. Jaargang 2004 van het Archief verscheen in het vroege voorjaar van 2005. Het bevat bijdragen over de geschiedenis van Sluis tijdens de Tachtigjarige Oorlog, een verhandeling over de Vlissingse burgemeester en bewindhebber van de West- indische Compagnie Jan de Moor (1577-1644) en een (Engelstalig) artikel over Britse zeelieden in Nederlandse krijgsdienst tussen 1650 en 1720. Als catalogus van de verzamelingen verscheen in juni Sceattas and Merovingian Deniers fi-om Domburg and Westen schouwen, van de hand van W. Op den Velde en C.J.F. Klaassen. Deze publicatie werd geredigeerd door de oud-voorzitter van de commissie. Peter Henderikx, en Evelyne Wiers. Drs. Arend Pol van het Rijksmuntenkabinet te Leiden hield een inleiding bij de presentatie van de cata logus. In de reeks Werken wordt een aantal publicaties voorbereid. De commissie is voornemens in de toekomst een aantal symposia te organiseren over de thema's onderwijs in Zeeland van ca. 1700 tot ca. 1900, desurbanisatie op Walcheren, en Zeeland en Suriname. De tijdens deze symposia te verzorgen lezingen zullen in het jaarboek verschijnen. De commissie is vertegenwoordigd in de Agendacommissie en in de Genootschapsraad. Een lid van de commissie is in 2004 toegetreden tot de websitecommissie van het Genootschap. De commissie beraadt zich in dit ver band over digitalisering van oude uitgaven van het Genootschap.

Archief | 2005 | | pagina 168