JAARVERSLAGEN 2004 169 sten met de Zeeuwse Bibliotheek en het Zeeuws Museum en het overleg over de etnografische collectie met het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden weer veel aandacht. En tenslotte werd er met de conservator Archeologische voorwer pen een projectplan opgesteld voor de registratie van deze collectie, die al vele jaren door een onvoldoende registratie en documentatie zo goed als ontoegankelijk is. Ook deze beide zaken zullen naar verwachting volgend jaar kunnen worden afge rond, waarmee voor de erkenning, het beheer en de ontsluiting van de omvang rijke en waardevolle verzamelingen van het Genootschap weer belangrijke stappen voorwaarts zijn gezet. Kunst, kunstnijverheid en historische voorwerpen De conservator, mevrouw drs. C.E. Heyning, bericht als volgt: Hoewel het Zeeuws Museum in 2004 nog steeds gesloten was, werden in het ver slagjaar enkele kleine tentoonstellingen georganiseerd. Op de tentoonstelling ter gelegenheid van het tweehonderdvijfentwintigjarig bestaan van de Middelburgse Teekenakademie in januari 2004 waren diverse schilderijen en objecten uit de col lectie van het Zeeuws Genootschap te zien. De werkzaamheden ten behoeve van de inventarisatie van de collectie werden in het verslagjaar voortgezet. Aan de ont sluiting van de collectie leverde een projectgroep van de Werkgroep Kunstgeschiedenis bestaande uit mevrouw L.I. Berg, mevrouw G. Liezenga-Boltje en de heren J. de la Hayze, D.H. de Kup en J.R Gillissen wederom een belangrij ke bijdrage. Aan verschillende instellingen en personen werden inlichtingen over de collectie verstrekt. Munten en Penningen Bij ontstentenis van een vaste conservator werd dit conservatorschap door mevrouw drs. C.E. Heyning waargenomen. In het verslagjaar werd de inventari satie van de penningcollectie - met name de prijspenningen en de collectie zeven- tiende-eeuwse historiepenningen - tezamen met de registrator van het Zeeuws Museum voortgezet. Volkenkundige voorwerpen De conservatoren drs. E Van der Doe en drs. E.J.M. van der Doe-van der Geest berichten als volgt: De afwikkeling van de bruikleenovereenkomst met het Rijksmuseum voor Vol kenkunde te Leiden en de toevoeging van de nog niet onder het bruikleen geplaat ste voorwerpen, kon in het verslagjaar nog niet worden afgerond. Inmiddels is er overleg tussen het bestuur van het Genootschap, het Zeeuws Museum en het museum te Leiden gaande. In de nieuw in te richten Wonderkamer van het Zeeuws Museum horen ook de volkenkundige voorwerpen een plaats te krijgen, te meer daar veel van die voorwerpen van bijzondere waarde zijn en in de context van het verzamelen door het Zeeuws Genootschap zijn bijeengebracht. Ten behoeve van de plaatsing van voorwerpen onder de Wet Behoud Cultuurbezit werd een overzicht gemaakt van de belangrijkste oudste voorwerpen, waaronder schenkingen van Lammens, Louijssen en Moens uit West-Indië, India, China en Japan en het voormalig Nederlands-Indië. Een deel van de volkenkundige voor werpen dateert uit het eind van de achttiende en het begin van de negentiende

Archief | 2005 | | pagina 171