192 School for Social Research. In 1989 promoveerde zij in Leiden op een proefschrift over staatsvorming in Nederland in de zeventiende eeuw (uitgegeven als The Making of a Bourgeois State. War, Politics and Finance during the Dutch Revolt) met als promotores prof. Charles Tilly en prof. Wim Blockmans. Zij heeft reeds vele publicaties op het gebied van de sociale geschiedenis op haar naam staan, vooral over het vroegmoderne Nederland. Prof. dr. Wijnand Mijnhardt (1950) was tot voor kort hoogleraar cultuurgeschie denis aan de Universiteit Utrecht. Sinds 1 september 2007 is hij hoogleraar verge lijkende wetenschapsgeschiedenis en wetenschappelijk directeur van het Descartes Centre for the History and Philosophy of the Sciences and the Humanities aan dezelfde universiteit. Drs. Arno Neele (1977) is promovendus aan het Onderzoeksinstituut voor Geschiedenis en Cultuur van de Universiteit Utrecht, waar hij onderzoek verricht naar de culturele veranderingen in Zeeland ten tijde van het desurbanisatieproces in de achttiende en negentiende eeuw. Hij studeerde geschiedenis aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, met als specialisatie stadsgeschiedenis. In 2005 is hij afgestudeerd op een onderzoek naar de stedelijke functies van Veere in de late Middeleeuwen. Dr. Anton Schuurman (1953) is als universitair hoofddocent verbonden aan de leerstoelgroep Agrarische Geschiedenis van Wageningen Universiteit. Samen met Maarten Duijvendak is hij onderzoeksleider programma People, Space and Places in History van de onderzoeksschool voor economische en sociale geschiedenis, het NW Posthumus-Instituut.

Archief | 2006 | | pagina 194