225 Jaarverslag van de secretaris over 2006 Bestuur Het bestuur heeft in het verslagjaar tien keer vergaderd. Er zijn twee ledenverga deringen gehouden, te weten op 22 juni en 13 december 2006. De volgende mutaties en benoemingen moeten genoemd worden. Drs. C.N. Polderman trad af als hoofdredacteur van de Commissie tot redactie van het tijd schrift Zeeland. Zij werd opgevolgd door drs. E.-J. Weterings. R.J. Swiers trad af als lid van de Coördinatiecommissie Verzamelingen. In deze commissie werden benoemd drs. M. Kleijwegt en drs. I.H. Vogel-Wessels Boer. R.J. Swiers en D. van der Linden traden af als conservatoren Archeologische Voorwerpen. Drs. A.A.J. Scheffers werd benoemd als conservator Munten en Penningen. Ir. C.J.M. van Unen trad af als lid van de Activiteitencommissie. Als lid van de Genootschapsraad trad af ir. C.J.M. van Unen. C.P. Punt-Voorbij werd benoemd als lid van de Genootschapsraad. In mei presenteerden de conservatoren onder leiding van drs. C.E. Heyning de collectie van het Genootschap aan een commissie van de Raad voor Cultuur. Deze commissie onderzoekt of de collectie geheel of ten dele onder de Wet Behoud Cultuurbezit kan worden gebracht. In januari werd een nieuwe bruikleenovereenkomst met het Zeeuws Museum getekend. De oude overeenkomst dateerde van 1961. In het najaar werd een bijzondere collectie kinderboeken aan het Genootschap geschonken. De vereniging bracht deze collectie tijdens een feestelijke plechtig heid in aanwezigheid van de schenkers, de heer en mevrouw Landwehr, onder de beheersovereenkomst met de Zeeuwse Bibliotheek. Het Genootschap ontving een legaat van enkele portretten en papieren betreffen de de Zeeuwse families Van Deinse en Abresch. Samen met enkele andere instellingen werd de vereniging tot erfgenaam van een vermogen benoemd. De afwikkeling hiervan wordt in 2007 verwacht. Het Genootschap nam deel aan de voorbereiding van de viering van het De Ruy terjaar. Onder leiding van de voorzitter vorderden de werkzaamheden aan het beleidsplan. De Genootschapspenning werd uitgereikt aan drs. C.N. Polderman voor haar jarenlange inzet als hoofdredacteur van het tijdschrift Zeeland en aan dr. J.C. Dekker voor haar werk voor de Coördinatiecommissie Verzamelingen en haar werk als hoofdredacteur van het tijdschrift Zeeland. Administratie De functie van administrateur werd vervuld door A.K. van Noppen. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1173 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Tijdens de algemene ledenvergaderingen werden veertig nieuwe leden voorgedragen. In 2006 ontvielen de vereniging elf leden door over lijden, te weten: ing. K.W.F. Brouwer, dr. ir. C.W.C. van Beekom, M.C. Dorland,

Archief | 2007 | | pagina 227