JAARVERSLAGEN 2006 231 A cti vi tei tenco m m is si e Begin 2006 verzorgde Leen de Broekert de laatste serie Genootschapscolleges van het seizoen 2005-2006. Deze keer stond de hedendaagse muziek centraal. Er was, zoals ook voorheen, veel belangstelling voor de colleges wegens de inhoud en de presentatie. Voorts werd begin 2006 in samenwerking met de Werkgroep Kunstgeschiedenis een extra serie van twee lezingen georganiseerd over de ont wikkeling van de Zeeuwse streekdrachten. In het najaar werden de lezingenseries Mens en Aarde en Godsdienstfilosofie georganiseerd (seizoen 2006-2007). Beide waren een groot succes, mede omdat de organisatie anders was dan gebruikelijk; de eerste reeks colleges werd samen met het Natuurkundig Gezelschap georgani seerd. Deze samenwerking verliep zeer goed en is zeker voor herhaling vatbaar. Het succes van de reeks was vooral te danken aan het onverwachte perspectief van enkele inleiders. De serie Godsdienstfilosofie, waarin onder andere inleiders als Paul Cliteur en Herman Philipse optraden, werd voor ons georganiseerd door de filosoof dr. Hans Clement, werkzaam bij de Zeeuwse Bibliotheek. Ook deze for mule voor de organisatie van lezingen met hulp van een materiedeskundige is voor herhaling vatbaar. Bij beide series verkocht boekhandel De Drukkery publicaties van de inleiders die zij na afloop signeerden. Het actief en gericht benaderen van de media leidde tot ruime aandacht voor de colleges. De excursie op zaterdag 13 mei, waaraan 54 personen deelnamen, voerde naar Oost-Vlaanderen, en wel naar Velzeke, Ename en Oudenaarde. Onze begeleider-gids was W. Wintein uit Brugge. Agendacommissie In augustus van het verslagjaar verscheen de Genootschapsagenda 2007, die als thema Beelden van vroomheid had. Er zijn foto's van prenten uit de Zelandia Illustrata en van objecten in het Zeeuws Museum in opgenomen. De commissie moet het nog steeds stellen zonder een lid die zich inzet voor promotie en acqui sitie van de agenda. Dankzij de inzet van A.K. van Noppen en C.J.G.Th.M. van Kempen is de agenda redelijk goed verkocht.

Archief | 2007 | | pagina 233