JAARVERSLAGEN 2006 233 Jaarverslag van de Coördinatiecommissie Verzamelingen over 2006 In het verslagjaar veranderde de samenstelling van de commissie. In december trad R.J. Swiers terug en werden drs. M. Kleijwegt en drs. I.H. Vogel-Wessels Boer benoemd als lid, waarmee de commissie, met de vervulling van de vacature van vorig jaar, weer op vijf leden kwam. De commissie kwam zesmaal bijeen. De ver gaderingen van het Genootschapsbestuur werden beurtelings door E.C. Westland, drs. F. van der Doe en drs. D. de Vries bijgewoond. E.C. Westland vertegenwoor digde de Coördinatiecommissie in de Genootschapsraad. De beide conservatoren van de archeologische collectie, R.J. Swiers en D. van der Linden, traden in december terug. In de decernbervergadering werd drs. A.A.J. Scheffers tot conser vator Munten en Penningen benoemd, waarmee in de in 2000 ontstane vacature werd voorzien. De voor- en najaarsvergaderingen van de conservatoren vonden plaats op 6 mei en 4 november. Administratieve ondersteuning werd geboden door A.K. van Noppen. Op 18 maart werd een aparte bijeenkomst met de conservatoren belegd ter voor bereiding van het bezoek van de onderzoekscommissie van de Raad voor Cultuur ten behoeve van plaatsing van delen van de Genootschapsverzamelingen onder de Wet Behoud Cultuurbezit. Op 15 mei werd de WBC-commissie op het Zeeuws Archief ontvangen. Presentaties werden verzorgd door drs. F van der Doe en drs. C.E. Heyning; deze handelden over de geschiedenis van het verzamelen door het Genootschap en over de geselecteerde voorwerpen in het cluster achttiende eeuw van het verzamelen in de breedte onder invloed van de Verlichting en in het cluster negentiende eeuw (de Ouderwetsche Kamer). De conservatoren lichtten de top tien van de verschillende afdelingen van de verzamelingen toe. Ten behoeve van de Raad voor Cultuur werd een map met alle presentaties en overzichten van de voor werpen samengesteld. Na de presentaties brachtten de vertegenwoordigers van de Raad voor Cultuur en van het Genootschap een bezoek aan de depots van het Zeeuws Museum, het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Bibliotheek. In de najaars vergadering van de commissie van de Raad voor Cultuur werd positief gereageerd op de voorgestelde selecties en werd het belang van de verzameling van het Genootschap onderstreept. Naar verwachting zal in de loop van 2007 bericht wor den gegeven over de mogelijke plaatsing van delen van de verzameling onder de Wet Behoud Cultuurbezit. De bruikleen- en belleerovereenkomsten met het Zeeuws Museum en de Zeeuwse Bibliotheek konden begin 2006 worden ondertekend, waarmee een lange periode van overleg werd afgesloten. De commissie voerde overleg met de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) over een aparte, directe bruikleen van de archeologische voorwerpen van het Genootschap die nog onder de bruikleen met het Zeeuws Museum vallen. De Commissie besteedde veel tijd aan de voorberei ding van het projectvoorstel voor subsidie voor de inventarisatie en registratie van de archeologische collectie van het Genootschap die zich in het Provinciaal Archeologisch Depot van de SCEZ bevindt. Begin 2007 zal de aanvraag worden ingediend. Tijdens de ledenvergadering in het voorjaar hield E.C. Westland een

Archief | 2007 | | pagina 235