247 Auteurs Dr. L.F. van Driel (1944) studeerde Nederlandse taal- en letterkunde en promo veerde in 1988 in de taalwetenschap. Hij publiceerde onder meer op het gebied van de geschiedenis van het Nederlands, over schoolmeesters en taalkundigen in de negentiende eeuw en over plaats- en familienamen. In 2003 verscheen zijn bio grafie van Van Dale en een novelle, De kwestie-Jobse. In 2004 publiceerde hij een boekje over het Zeeuws en in Kanonnenvoer en Erewacht (2007) schreef hij over de garde d'honneur Abraham van den Broecke en zijn dagboek. Hij was onder meer medewerker van de Provinciale Zeeuwse Courant. Leo Nellissen (1961) heeft in Nijmegen Klassieke Talen gestudeerd. Via de afstu deerrichting Provinciaal-Romeinse archeologie is hij in contact gekomen met de oudheidkundige werken van Johannes Smetius vader en zoon. Sindsdien houdt hij zich bezig met het vertalen van zeventiende-eeuws Latijn. In 2004 is Nijmeegse Oudhedende vertaling van Johannes Smetius' Antiquitates Neomagenses (1678), verschenen. Nellissen is leraar Klassieke Talen aan het Cambreur College in Dongen. Dr. Huib J. Zuidervaart (1931) is werkzaam als wetenschapshistoricus bij het Huygens Instituut voor Literaire en Wetenschapsgeschiedenis van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen te Den Haag. Eerder was hij werk zaam in verschillende functies in het onderwijs, de museumwereld en de weten schap. Hij is onder meer de auteur van Telescopes from Leiden Observatory and other collections, 1656-1859; A Descriptive Catalogue (Museum Boerhaave, Leiden, 2007).

Archief | 2007 | | pagina 249