154 ZELFPORTRET wat ik voor ons gewest deed en nog nooit is de aandacht van 't Genootschap op me gevallen. Beteeken ik dan zóó veel minder dan dominé Kersten?!21 Dan, aan den anderen kant, begrijp ik, dat er anders van 'n uitgaaf weinig zal komen en daarom zou ik met Uw idee accoord gaan. Maar U begrijpt, dan met ingang van 't nieuwe vereenigingsjaar, want om voor de paar maanden die in 1926 nog resten, contributie te betalen, is me te geleerd. Ik hoor daar te gelegenertijd dus misschien wel wat van. Voor verdere inlichtingen en aanwijzingen van U houd ik me zeer aanbevolen. Ziet U nog eens na, op welke plaatsen het verhaal nog meer voor komt (Pontus Heuterus, Barante, Cats, Reygersbergh).22 En ook over die schilderij op 't Kamper raadhuis. Over oorsprong en verbreiding v/h verhaal zal ik wel niet veel te weten komen. Aanvaard, ook van m'n vrouw, de welgemeende groeten Hoogachtend, Uw dw D. Poldermans Wilt U prof. de Vooys m'n beleefden groet overbrengen s.v.p.? 's-Gravenpolder 30 April [1926] (1927?) Zeer geachte Heer. Door allerlei omstandigheden bleef Uw aangenaam schrijven van 7 April nog onbe antwoord. U zult gelezen hebben van m'n benoeming tot lid van 't Zeeuwsch Genootschap. Waar U het was, die de aandacht op me vestigde, is het me een aangename plicht U daarvoor hartelijk te danken. Mijn tekstboekje zult U wel ontvangen hebben en ook zult U van ons succes gele zen hebben, 't Was te Middelburg voor mij een onvergetelijke avond.23 En nu nog een en ander over mijn Spel v/d Stathouwer, 'k Heb gezocht bij van alles. Anna Bijns, Cats, Vondel, Bredero en wat niet al en overal iets gevonden en bovenal dankbaar gebruik gemaakt van Uw aanwijzingen. Wat weijrele aangaat: Kuijsche weerdinne komt op en dan zegt Helsche practijcke: Nooit schoonder peyrele! Schandelijcke lust. Soo net besneen! Helsche Pr. Bae! het is een weijrele ('t staat er duidelijk) Sch. Lust. Fris op haer leen. Daar zit ik mee.24 Nu uw vragen: 1° 'Bestaan er op Zd Bev. nog burendiensten.' Nou, veel merkt men daarvan niet. Bij ziekte waken óok de buren. Het zijn huren die als dragers funge-

Archief | 2009 | | pagina 156