ZELFPORTRET 163 Aangaande vraag 19 in Eigen Volk ben ik bezig over: 'Drie schuintamboers die kwa men uit het Oosten' 'k Herinner me er wel veel, doch niet alles van. Nu het Bestuur van de Vereen, voor Dialect-onderzoek in degelijke handen berust (uitgezonderd dan bijv. L.M. v. Breen, die me wat blaaskakerig bekend is) besloot ik me ook als lid op te geven.'k Zal me daarom met 'n des betreffend verzoek tot mej. Ghijsen wenden en hoop dat de Vereen, met kracht de zaak zal aanpakken.83 Aan praten hebben we niets: er valt veel, heel veel te doen. Voor mij staat ook altijd de kwestie der familie- en voor-namen nog op het programma. Ook dienen nu vast gelegd ouwe kinderspelen, waarvan ik niet meer hoor: bijv. pappegaaie-schiete, (niet te verwarren met het boogschieten, 't was 'n kinderspel, dat in 't hooi werd gespeeld); spelen met de kèt (vandaar: ie is zoo stiev'as 'n ket); de leere perebaom (Zierikzeesch).84 Kent ge de uitdrukking: Ie eit de koose van Sintelefoe. Veel ete en weinig doe?85 Ie ziet 'r uut of dat 'n Viaene verraie eit.86 Als we dergelijke dingen niet tijdig vast leggen, zijn ze voor goed naar de maan. U ziet, er is voor ons stof genoeg, veel te veel, om weer eens te praten. Onze Garve schiet aardig op. We hopen er 1 Juli in te gaan. Kom dan eens kijken en neem er de tijd voor. Wat zullen we veel te behandelen hebben, 'k Zie daar meer nut in dan in vergaderingen waar iedereen het woord verlangt, en waar men vaak 'uit een gaat' zonder bevredigend gevoel. 'k Heb in m'n cahier ook vast gelegd het ouwerwetsche 'koekhakken' met de aan kleve daarvan en afbeeldingen en namen van de daarbij gebruikte 'bielen'.8 't Raakt glad uit de tijd. Vindt ge 't niet merkwaardig, dat 'n vroon op Walcheren de bekende gronden beteekent, terwijl men op Schouwen onder 'n vroone verstat stinksloot. Hebt U in Middelburg gekend: 'n tippel-outje? 't Is er geweest, dat was hetzelfde als 'de kèt op Schouwen.88 En zoo zou ik wel kunnen doorgaan, doch kom zelf! M'n Vrouw draagt me op, U zeer hartelijk te groeten.Ik doe dit ook en ben gaarne Uw vriend Poldermans M'n dochter las over die g-h-kwestie iets in Multatuli. Stelt ge er prijs op, dan wil ze het u gaarne toezenden.89 'De Garve', 27 Jan. 30 Zeer geachte Heer Vriend! In de allereerste plaats mijn hartelijke dank voor de toezending van 'de Druyven- tros'.90 Ik stel dit bewijs van vriendschap op bizonder hooge prijs. Natuurlijk had ik nog geen gelegenheid het geheel goed door te lezen, maar ik ben er 'mee doende', 't Is me in mijn omstandigheden een verkwikking want nog altijd ben ik met ziekte verlof. Sta me toe, dat ik U van mijn lijden iets meedeel. Sedert jaren leed ik aan de gevolgen van een gezwollen prostaat, wat het urineeren steeds moeilijker deed gaan. Deze kwaal komt op mijn leeftijd niet vaak voor. Ik

Archief | 2009 | | pagina 165