ZELFPORTRET 175 Werkloos stil-zitten ligt noch in m'n aard, noch in m'n bedoeling en ik zie nog genoegzaam terrein waarop ik wat zou willen werken. Verleden week kreeg ik toevallig helaas heel even slechts het werk in handen, geschreven door de Goesche 'historicus' Wessels.125 Naar het oordeel van de Mid delburger geen betrouwbaar werk. Wat me niet verwonderen zou. Ik sprak indertijd De Kruyter eens over dat heer en toen gaf Kruyter me zoo ongeveer te kennen, dat die Wessels 'ze zag vliegen'.126 En ie vertelde me 'n paar staaltjes tot staving van die meening. Dan zou ik liever eens kennis maken met dat Zeeuwsche Sagenboek.127 Ik meende, dat ons gewest aan sagen al heel arm was. Laatst bracht 'n schoolkind 'n gehavend exemplaar mee van hetBoek der Martelaren'.128 Da's verheffende lectuur. 'k Heb 'n heele lijst van aanvullingen en opmerkingen bij deel I, II III van Win kler Prins Encyclopaedic (Cornelis Boey, Job Baster, Baersdorp enz enz.).129 'k Zal ze maar eens op-sturen. Misschien neemt de redactie er wel nota van. Hebt ge wel eens opgemerkt, dat m'n kammeraad Jewannes zich zoo vaak ergert aan die meneer van 't vragenuurtje uit de Christelijke radio?130 En nou hou ik er weer mee op. We hopen eens spoedig weer iets van je te hooren. In die hoop en met de beste groeten, ook van m'n Vrouw je vriend D.A. Poldermans 8 October 34 Zeer geachte Vriend! Dat was me 'n ware verrassing, toen ik daar 'de bizonderheden uit de geschiedenis der stad Goes' ontving.131 M'n hartelijke dank ervoor. Het was al jaren geleden, dat ik het las, liet al het andere in de steek en ben er dadelijk aan begonnen. Gister avond echter zei m'n Vrouw: 'laat me er ook eens even in kijken' en toen was ik het kwijt. Je weet, hoeveel belang ze in zulke zaken stelt, 't Is 'n gewaardeerde aanwinst voor me. Heb je de artikeltjes in de Middelburger al gelezen over de oorsprong van de naam Walcheren, 't Kan best wezen, dat dr. Tak gelijk heeft, maar naamsafleidingen!132 Da's zeker dat de man er 'n heleboel geleerdheid bij te pas brengt. In 't nummer waar nr III van z'n artikel in voorkwam trof ik ook aan de mij zo weldadig aandoende beoordeling van Langs dieken en wegen. Dank voor de waarderende woorden!133 Hebt ge gelezen, dat ik op 19 Oct a.s. zou willen optreden met een van m'n schet sen in de Concertzaal te Middelburg? Nieuws? Niks. Gelukkig kan ik zeggen dat we het beiden goed maken. M'n Vrouw draagt me op je 'de artelikste groetenisse' te doen. Dat daar de mijne onafscheidelijk aan zijn spreekt van zelf. t.t.134 Poldermans

Archief | 2009 | | pagina 177