ZELFPORTRET 177 en ander is de zaak nu goed aan 't rollen en heb ik 'n behoorlijk schema in m'n hoofd. M'n namen studie, waaraan ik zo druk bezig was laat ik voorlopig maar met rust. Dat Beppie weer vertrokken is, zul je al wel weten. We hadden weer erg prettige dagen en dan is het in 't eerst wel weer vreemd als je met z'n beien over blijft. Maar ik heb goed m'n werk en dat verzet weer. En als ze thuis is, komt er van werken geen spaan. Dan tuiten m'n oren als ze met m'n Vrouw aan 't uithalen is. Zijn de dialect- en volkskunde-vragenlijsten al verzonden? Als je Beppie spreekt, moet je haar eens vragen of ze je eens vertelt, hoe de vrouw van Leen Hoekman genezen werd van de roos in d'r gezicht. Nou stop ik. M'n Vrouw drukt me op 't hart je bizonder te groeten. Dat doe ik. Ook hartelijke groetend ben ik gaarne Je Vriend Poldermans Lijsten net precies ontvangen. 's Gravenpolder, dinsdag nam [23 April 1935] Beste Vriend! In de gauwigheid 'n krabbel. Zoals ge weet ried onze huisdokter me aan me eens door dokter Huesen (die me destijds in 't ziekenhuis behandelde) te laten onderzoeken. Hij meende, dat opera tief ingrijpen niet onwaarschijnlijk zou zijn. Vanmorgen nu ben ik met hem even naar dr. Huesen toegeweest en dat viel bizonder mee.139 'Maar stilletjes laten doen! 't Betert misschien vanzelf en zo niet, dan zou de ope ratie toch heel licht zijn...' Hoe we opgelucht waren, kun je begrijpen.'t Is voor Beppie ook prettig: 'k vond het 'n schaduw op haar vacantie. De foto's van dat gaai-schieten hebt ge al wel ontvangen, 'n Kiek met 'n steng er op, had ik niet. Er is zo weinig aan zo'n ding en als ie op 'n kiek komt, dan zie je van de prang en zo toch niks.140 Je zou 'm in onderdelen moeten fotograferen. Prettig vinden we 't dat je weer al ver hersteld bent. We wensen je in Groningen veel voldoening. 'k Schrijf dit gauw, omdat ik weet, dat je er belang in stelt en anders ben je mis schien al op reis. Met de beste groeten van ons allen Je vriend D.A. Poldermans.

Archief | 2009 | | pagina 179