JAARVERSLAGEN 2008 203 Vrijdag 21 november: Presentatie door Freddy van Nieulande over de geologische formaties aan de kusten van Bretagne en de Seine Maritime en de daar gevonden fossielen en recente mariene slakken. Er werd één avond gehouden (26 september) waarop de werkgroepsleden elkaar hun bijzondere vondsten en tijdens vakanties gedane vondsten presenteerden. Onderwerpen/materialen die onder meer aan bod zijn gekomen: recente schelpen, vulkanisch gesteente en zand van La Palma (Bert Wetsteyn); ammonieten, ver steende schelpen en andere fossielen van Les Vaches Noires aan de Normandische kust (Hans Nieuwenhuize); Iguanodonbotjes van the Isle of Wight, ammonieten van Cap-Blanc-Nez en Wissant, kies wild zwijn van een schelpenpad (Dineke van Belzen); verspoelde vuursteenformaties uit steengroeve Belgisch Limburg (Harry Raad); foto's van basaltformaties en graniet uit Auvergne en de Ardèche (Alice Krull); vondsten van Steenbankenmateriaal op schelpenpaden (Riaan Rijken); fos sielen van the Isle of Sheppey, Herne Bay en Folkestone in Zuidoost Engeland (Lex Kattenwinkel); schelpen van de Hooge Platen (Jan de Quaasteniet); zee-egels, brachiopoden, sponzen, een saurustand en andere fossielen van de krijtkusten van Picardië, Normandië en Cap-Blanc-Nez (David Louws); Peter Moerdijk toonde nieuw aangeschafte boeken Schelpen van de Waddeneilanden en Mammoeten, neus hoorns en andere dieren van de Noordzeebodem) en Domburgachtig blauw materiaal van Yerseke, waaronder Astarte domburgensis. Er werd één 'algemene determinatiebijeenkomst fossielen' gehouden (12 decem ber). De leden maakten ruimschoots gebruik van de gelegenheid om 'vraagtekens, twijfelgevallen en andere bijzonderheden' uit hun collectie aan de cracks binnen de werkgroep ter determinatie voor te leggen. Werkgroeplid Jan Meulmeester won in 2008 een belangrijke Britse prijs, de 'Best Archaeological Discovery Award 2008'. Hij verdiende deze prijs met de vondst van 28 vuistbijlen en andere artefacten op het terrein van SBV in Vlissingen, die anders in de vergruizer zouden zijn beland. De vuistbijlen zijn afkomstig uit zui germateriaal voor de Engelse kust bij Great Yarmouth en zijn waarschijnlijk onge veer 100.000 jaar oud. De vondst toont aan dat daar ooit Neandertalers hebben gewoond, iets wat nog niet bekend was. De jaarlijkse bottenvistocht op 5 juli in de Pas van Terneuzen op de Westerschelde, georganiseerd in samenwerking met de Werkgroep Geologie, leverde wederom een rijke vangst op. Ook dit jaar nam een aantal werkgroepleden deel. De ZZ 10 van Jaap en Anja Schot korde vele bijzonderheden boven water, zoals een schedel van de Miocene spitssnuitdolfijn Choneziphius, een compleet gehoorbeen (perioticum) van een baleinwalvis en een fragment van een rendiergewei. De Werkgroep Geologie en WTKG hielden zaterdag 1 november onder leiding van Bert Wetsteyn een gezamenlijke excursie naar het zojuist opgespoten strand bij de Onrustpolder op Noord-Beveland. De deelname was minimaal. Het verenigingsblad Voluta is in 2008 twee keer verschenen. Werkgroep Muziek De algemene ledenvergadering werd in 2008 gehouden op 21 oktober bij de Roosevelt Academy, collegezaal XV. Ons bestuurslid dr. Tassilo Erhardt hield als inleiding een lezing over zijn onderzoek naar Bertali en tijdgenoten. Het leden aantal in 2008: 109 leden en donateurs. Het bestuur kwam vier maal bijeen ter

Archief | 2009 | | pagina 205