143 Jaarverslag van de secretaris over 2009 Bestuur Het bestuur heeft in het verslagjaar negen keer vergaderd. Er zijn twee ledenver gaderingen gehouden, te weten op 2 juli en 10 december 2009. De in december 2008 goedgekeurde statuten werden in het voorjaar notarieel vastgelegd. Alle leden hebben een exemplaar ontvangen. In de ledenvergadering van juli is het huishou delijk reglement goedgekeurd. Wat niet in de statuten is geregeld, werd in dit huis houdelijk reglement vastgelegd. Tevens werd in deze ledenvergadering gemeld dat de werkgroep Theologie heeft besloten niet verder te gaan met het organiseren van activiteiten. De inventarisatie van de collectie archeologische voorwerpen werd gevierd met een zeer geslaagd symposium in april 2009. Het Genootschappelijk beraad is tweemaal bijeengekomen, in april en in november 2009. Het doel van dit beraad is overleg en afstemming. Vertegenwoordigers van werkgroepen en commissies kunnen elkaar informeren over activiteiten en brainstormen over onderwerpen die actueel zijn voor het Genootschap. Er zijn toezeggingen gedaan door de Vereniging Rembrandt, de provincie Zeeland en de Stichting Dr Hendrik Muller's Vaderlandsch Fonds voor de aankoop van een zilveren tazza. In de ledenvergadering van december 2009 trad de heer drs. J.A. Walhout, thesau rier van het bestuur, af. Aan hem werd de Genootschapspenning uitgereikt onder dankzegging voor al zijn werkzaamheden voor het Genootschap. De volgende mutaties en benoemingen hebben plaatsgevonden. De heer A. Wil- leboordse werd benoemd als lid van de commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland. Mevrouw G. Vogelaar en mevrouw C.R Punt-Voorbij traden af als lid van de activiteitencommissie. Als opvolgers werden benoemd mevrouw J. Metselaar- Brussaard en de heren ir. J. de Nijs en ir. J.B. Kerpestein. De heer H.G. Joziasse werd benoemd als thesaurier van het bestuur. Mevrouw C.P. Punt-Voorbij trad af als lid van het Genootschappelijk beraad. Zij werd opgevolgd door de heer ir. J. de Nijs. De heer L.M. Hollestelle trad af als lid van de commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland en als lid van de websitecommissie. Administratie De functie van administrateur werd wederom vervuld door mevrouw A.K. van Noppen. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1079 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Tijdens de algemene ledenvergaderingen werden 28 nieuwe leden voorgedragen. In 2009 ontvielen de vereniging 23 leden door overlijden, te weten: ir. W. van Soest, A. Dirkzwager, prof. dr. M.J. Steenland, A.C.G. van der Mersch, drs. J.H. Roelvink, P.A. Bouwense, drs. D.H. de Kup, G.D. Kloos terboer, L.C. Korndörffer-Dull, dr. P. Scherft, mr. G.B. van Sisseren, mr. W. van Wouwe, Th.P. Cambier, L.C. de Broekert, H.J. van Hunnik, drs. W. Punt, J.J.

Archief | 2010 | | pagina 145