144 JAARVERSLAGEN 2009 Jansen, dr. P.J.A. van Voorst Vader, dr. G. Bresser, L.M. Sinke, mr. L.A.J. Janse de Jonge, M.A.P. Dierckx en S.E. Booy-baronesse van Randwijck. Zesenveertig leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het verslagjaar telde de vereniging 1038 leden, onder wie vijfenveertig huisgenootleden. Werkgroepen en Commissies Werkgroep CultuurHistorie In dit verslagjaar, het tweede na de fusie, heeft de nieuwe werkgroep haar activitei ten aanmerkelijk kunnen uitbreiden. Dit is grotendeels te danken aan de subsidie die de provincie ons op 14 mei toekende in het kader van Cultuur Continu 2009- 2012. Daarnaast ontving de werkgroep een bijdrage van het Genootschap, in eerste instantie bedoeld voor de opvang van bestuurskosten. Het bestuur van de werk groep is de provincie Zeeland en het Genootschap erkentelijk voor hun financiële ondersteuning. Activiteiten: - Van het tijdschrift Nehalennia, een coproductie van de werkgroep en de Zeeuwse Dialect Vereniging, verschenen de gebruikelijke vier nummers. Het themanummer was gewijd aan de 22s[c Historische Studiedag 'Religieus Zeeland'. Het totaal aantal leden/abonnees was op 1 januari 700. Daarvan waren er 340 aangesloten bij de ZDV, 161 bij WCH, dubbel lidmaatschap 112 en onbekend 87. Op 3 juni vond in goede harmonie de jaarlijkse bespreking plaats tussen werkgroep en vereniging. Er werd een aantal besluiten genomen waardoor de redactie de kosten beter in de hand kon houden. - De werkgroep organiseerde samen met het Roosevelt Study Center en het Zeeuws Archief vier lezingen binnen het project 'Zeeland herontdekt Amerika 1609-2009'. Op 6 oktober besprak dr. Victor Enthoven 'De Zeeuwse belangen in Noord-Ame- rika', op 13 oktober dr. Hans Krabbendam 'Zeeuwse immigrantencentra in de Ver enigde Staten', op 20 oktober dr. Willem van den Broeke 'Het belang van Amerika voor de Zeeuwse economie' en op 22 oktober prof.dr.ir. Vinus Zachariasse 'Mecha nisatie van de landbouw in Zeeland - de Kon. Maatschappij de Wilhelminapolder in het bijzonder - met behulp van Marshallplangelden'. - Tijdens de American Day op 11 juli in Vlissingen was onze werkgroep vertegen woordigd in een van de stands voor het MuZEEum. - Tijdens het minisymposium 'Slag om de Schelde' op 28 oktober gehouden in Huize Toorenvliedt discussieerden enkele inleiders met elkaar en met een zaal vol belangstellenden over een drietal stellingen. De gespreksgenoten waren Hans Sak kers van de Stichting Bunkerbehoud, dr. Ben Schoenmaker van het Nederlands Instituut voor Militaire Historie en Koos Stoffels, brigadegeneraal b.d. Het gesprek stond onder leiding van dr. Tobias van Gent, onze vicevoorzitter. Het initiatief voor deze middag werd genomen door de werkgroep samen met de Stichting Bunker- behoud. - Verder participeerde de WCH in de 'Studiemiddag over F.M. Wibaut en Zee land'. Op 26 november belichtten dr. Jeanine Dekker, dr. Jan Zwemer en Johan de Koning diverse facetten van deze bekende Zeeuw. - Dit jaar werden twee Rondetafelconferenties belegd. Deze hebben tot doel promo vendi in de gelegenheid te stellen hun onderzoek toe te lichten voor een panel van

Archief | 2010 | | pagina 146