JAARVERSLAGEN 2009 145 deskundigen, dat hen daarover kritisch ondervraagt en hen verdere suggesties aan de hand doet. De eerste zitting vond plaats op 8 mei in het oude Stadhuis van Mid delburg. De promovendus was drs. Arno Neele die een toelichting gaf op zijn onder zoek 'De culturele verhouding tussen stad en platteland in Zeeland 1750-1850'. Het panel bestond uit dr. A. Schuurman (Wageningen), dr. W. van den Broeke (Roosevelt Academy), mevr. drs. C.E. Heyning (KZGW) en dr. J. Zwemer (histo risch onderzoeker). Gespreksleider was drs. A.C. Meyer (Zeeuws Archief). Ook de aanwezige belangstellenden mengden zich in de discussie. Op 18 december werd de tweede bijeenkomst, in de goed bezette vroegere raadzaal, gehouden met als onder werp 'Trompetters en tamboers in de Zeeuwse Zeevaart 1610-1795'. Dit betrof het promotieonderzoek van drs. Ralph Henssen. Onder voorzitterschap van drs. A.C. Meyer discussieerde de promovendus met het panel dat bestond uit prof.dr. J. Bruijn (Leiden), prof.dr. F. Grijzenhout (Amsterdam), dr. I. de Keyser (muziekwe tenschappen Brussel) en dr. R. Paesie (maritiem historicus en bestuurslid WCH). - De 23stc Historische Studiedag, met als onderwerp 'De Geschiedenis van de Sport in Zeeland', liep uit op een grote teleurstelling. Het plan was deze op 23 december te houden in Voetbal Experience, dat enkele dagen daarvoor officieel geopend zou worden. Nadat met diverse sprekers deze datum was vastgelegd, bleek uiteinde lijk dat genoemde organisatie dermate hoge kosten in rekening meende te moeten brengen dat dit voor de werkgroep een onverantwoorde uitgave zou betekenen. Het bestuur besloot uit te wijken naar een andere locatie. Kennelijk was deze niet attractief genoeg voor deelnemers waarbij zeker ook de datum ons ernstig parten speelde. Bij gebrek aan voldoende belangstelling moest de studiedag daarom wor den geannuleerd. Overige werkzaamheden: - De geplande cursus 'Oud Vaderlands Recht' kon geen doorgang vinden wegens te weinig deelnemers. De oorzaak ligt waarschijnlijk in het feit dat deze cursus overdag zou worden gegeven. - De werkgroep ondersteunt het onderzoek 'Geschiedschrijving Zeeland'. Onder meer werden hiervoor vrijwilligers aangeworven. - De werkgroep is vertegenwoordigd in de commissie die de 'Leemtenlijst Zeeuwse geschiedschrijving' elk jaar actualiseert. - Het bestuur beraadt zich over het tweejaarlijks uitreiken van een scriptieprijs voor een onderzoek dat een facet van de gewestelijke historie tot ondeiwerp heeft. - Dit najaar is een nieuwe folder uitgebracht om de doelstellingen en werkzaam heden van de werkgroep bij belangstellenden meer onder de aandacht te brengen. Deze is verspreid onder een aantal archiefinstellingen. - Aan het eind van het jaar beschikte de werkgroep over een eigen website, www. WCHZeeland.nl Bestuurlijke zaken: - De werkgroep is vertegenwoordigd in het Genootschappelijk beraad. Dr. W. van den Broeke en mevr. mr. A.J.G. van Valkenburg zijn de contactpersonen tussen Genootschap en WCH. - Het bestuur kwam zesmaal bijeen. In de ALV op 7 april werden de jaarstukken goedgekeurd. Mevr. E.W. Blikman-Ruiterkamp en dhr. J-M. Hangoor legden hun bestuursfunctie neer. - Eind november werd een tussentijdse rapportage aan de provincie uitgebracht.

Archief | 2010 | | pagina 147