146 JAARVERSLAGEN 2009 Werkgroep Muziek De algemene ledenvergadering werd in 2009 gehouden op 23 september bij de Roosevelt Academy, collegezaal XV te Middelburg. Dr. Tassilo Erhardt gaf voor de pauze een lezing met luistervoorbeelden en aansluitende discussie over het onder werp ritardando in muziek van voor de negentiende eeuw. Ledenaantal 2009: 104 leden en donateurs. Het bestuur kwam viermaal bijeen ter bespreking van lopende bestuurszaken, waaronder de organisatie van concerten en andere activiteiten. De volgende activiteiten werden georganiseerd: - 22 maart 2009, Lutherse kerk te Middelburg. Concert van de afdeling Oude Muziek van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag onder leiding van Charles Toet. Zij voerden M. Praetorius' Musae Sioniae uit, dat bestaat uit zettingen van psalmen en Lutherse koralen, vaak in een meerstemmig idioom. Zangers werden hier bege leid door een groep renaissance-instrumenten. - 27 maart 2009, Engelse kerk te Middelburg. Van Swieten Society bracht een Schu- bertiadeprogramma voor sopraan, fluit, klarinet en fortepiano. Naast enkele beken de Schubertliederen werden er ook onbekendere liederen ten gehore gebracht, soms met begeleiding van een klarinet, evenals liedbewerkingen voor fluit van Böhm en Schubert zelf. - 12 juli 2009, Burgerzaal van het stadhuis te Middelburg. In het kader van het Internationale Josquinsymposium, dat dit jaar in Middelburg gehouden werd, kwamen er ook beroemde ensembles, waaronder het Calmusensemble uit Leipzig. Deze vijf zangers onder leiding van Ludwig Böhme brachten met medewerking van Jacob Heringman, luit, een programma met werken van Josquin en tijdgenoten, waaronder de Zeeuw Lupus Hellinck. Dit concert werd georganiseerd samen met het Josquinsymposium. - 1 november 2009, Koorkerk te Middelburg. Een In Memoriam-concert door Voices of Freedom onder leiding van Bea Zwadlo met medewerking van Jos Vogel, orgel en piano, en Karin de Boef, piano, en andere instrumentalisten. Er wer den werken van De la Rue, Lotti, Purcell, Schubert, Bach en Brahms ten gehore gebracht. -12 december 2009, Burgerzaal van het Stadhuis te Middelburg. Pavlo Beznosiuk bracht werken voor soloviool ten gehore, waaronder de beroemde Chaconne van Bach. Werkgroep Geologie - 20 februari: Een fotopresentatie van Albert de Wilde in drie delen. A. Schelpen van de Kaloot uit de verzameling van Georg Simons; B. Haaientanden van de Kaloot uit de verzameling van Lex Kattenwinkel; C. Insekten (voornamelijk bijen en wespen) van de Kaloot van Albert de Wilde zelf. Prachtige foto's van bijzondere vondsten en waarnemingen onderstrepen het belang van het behoud van de Kaloot. Bovendien was het met een opkomst van 29 personen, dankzij aankondiging in de pers, een bijzonder geslaagde avond. - 20 maart: Een presentatie van Gerard Geuze getiteld: 'Vulkanisme van de Canari- sche eilanden en Tenerife in het bijzonder' een boeiende uitleg en beeldverslag met uiteraard enige flora en fauna zoals we van Gerard gewend zijn. Er waren eenen twintig aanwezigen.

Archief | 2010 | | pagina 148