148 JAARVERSLAGEN 2009 dierkunde door gënoomvergelijking'was de ritel van het derde college in deze serie, waarover dr. L.P.W.G.M. Jacobus Meergenaamd van de Zande ons informeerde. H. Meijers-Heijboer sloot dit onderwerp af met een college over 'De betekenis van de ontdekking van het DNA voor de geneeskunde'. Er waren ongeveer 30 tot 40 bezoekers per college. Wellicht dat door lezingen op een andere dag dan vrijdag aan te bieden er meer bezoekers zullen komen. In het komend collegeseizoen zullen, naast een aantal colleges op vrijdag, de meeste op woensdag of dinsdag worden gepresenteerd. De laatste serie colleges van 2009 stond in het teken van het herdenken van een aan tal grote componisten. In de voorbereidingsfase waren daarvoor afspraken gemaakt met Leen de Broekert. In het verleden heeft hij diverse malen boeiende, deskundige colleges voor het Genootschap verzorgd. Zijn vroegtijdig overlijden heeft ook de activiteitencommissie diep geraakt. Drs. C.H. Wisse verzorgde een college over 'G.E Handel, componist en ondernemer'. De andere drie colleges werden gegeven door dr. A.A. Clement. Het eerste over 'Het meervoudig talent van Felix Men delsohn Bartholdy', aansluitend 'De Nederlandse school van Felix Mendelsohn Bartholdy' en als laatste aandacht voor 'Gerard Von Brucken Fock, een Zeeuwse componist van allure'. Bij het voorlaatste college was er ook een bijdrage van stu denten van de Roosevelt Academy die naar Verhulst, uit die Nederlandse school, onderzoek hadden gedaan. Het college over Von Brucken Fock werd afgerond met een kort recital van werk van Von Brucken Fock door M. de Jong op het orgel van de Nieuwe Kerk. Aandacht krijgen in de media voor de colleges gaat erg moeizaam. Wellicht dat mede daardoor het aantal bezoekers voor colleges over de grote componisten met 30 a 40 tegenviel. Bij de jaarlijkse excursie werd op 9 mei door ruim 35 leden een bezoek gebracht aan de historische scheepswerf'De Delft' in Rotterdam en dr. A. Doedens gaf daar een lezing voor ons over Witte de With. Na de lunch kregen we bij de Maeslantkering een heldere en informatieve toelichting en rondleiding. De personele bezetting van de commissie is ook in de loop van dit jaar weer ingrij pend gewijzigd. Mevr. G. Vogelaar trad terug en van mevr. C. Punt, die al vanaf 1998 lid van de activiteitencommissie was, moesten we helaas afscheid nemen. Gelukkig konden we de heren J. Kerpestein en J. de Nijs als nieuwe leden verwelkomen. Commissie tot Redactie van Archief en Werken De Commissie tot Redactie van Archief en Werken is uit hoofde van artikel 41 van de statuten van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen door het bestuur belast met het verzorgen van de uitgave van het jaarboek van het Genootschap Archief; Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen), van publicaties in de reeks Werken uitgegeven door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en van catalogi van de verzamelingen. Jaargang 2009 van het Archief verschijnt na de zomer van 2010. Drie artikelen over Wibaut zijn bewerkingen van symposiumbijdragen over deze voormalige wet houder in Middelburg van respectievelijk Jeanine Dekker met Wibaut in Zeeland, Johan de Koning met Volkshuisvesting onder invloed van Wibaut en Jan Zwemer met Floor Wibaut in het politieke krachtenveld van zijn (Middelburgse) tijd en omgeving. Verder bevat deze uitgave een bijdrage van Huib J. Zuidervaart met Het in 1658

Archief | 2010 | | pagina 150