JAARVERSLAGEN 2009 149 opgerichte 'Theatrum anatomicum' te Middelburg. Een medisch-wetenschappelijk dr cultureel convergentiepunt in een vroege stedelijke context. Tenslotte vervaardigde Lo van Driel de bijdrage Zelfportret in brieven. De correspondentie van D.A. Poldermans met P.J. Meertens. In de reeks Werken verscheen van L.H. Remmerswaal, Een duurzame alliantie; Gilden en regenten in Zeeland, 1600-1800. Een digitale publicatie wordt voorbe reid. Het zoeken van financiële middelen voor de uitgaven in deze reeks blijft een voortdurende zorg. De commissie beraadt zich over digitalisering van oude uitgaven van het Genoot schap. De commissie is vertegenwoordigd in de Agendacommissie, in de Genootschaps- raad en in de websitecommissie van het Genootschap. Commissie tot Redactie van het Tijdschrift Zeeland Het tijdschrift Zeeland verscheen in het verslagjaar volgens plan vier keer. Een aan tal malen lukte het maar net om het blad in de verschijningsmaand tijdig bij de lezers te krijgen. Helaas is daar geen eenduidige oorzaak voor aan te wijzen. Te laat geleverde kopij, problemen met de opmaak en de drukker, interne commu nicatiestoornissen: binnen een redactie die louter draait op vrijwilligers, lijken dat onoplosbare kwesties. Over het aanbod van kopij had de redactie weinig te klagen. Incidenteel werd een artikel meestal vanwege gebrek aan kwaliteit geweigerd, maar het overgrote deel bleek alleszins publicabel. Dat leidde tot een zeer gevarieerd aanbod, van Oegst- geester dakpannen tot de Sheboygan Nieuwsbode en van Klagende Maeghden tot de aanleg van het slingerbos in Zierikzee. Bijzondere aandacht was er voor twee grote projecten van het Genootschap. In het eerste nummer werd in een aantal artikelen verslag gedaan van het voltooide digita liseringsproject van de Zelandia Illustrata. Bijzonder was ook dat een deel van deze editie in kleur werd uitgevoerd, om deze parel in de genootschapskroon van fraaie illustraties te voorzien. Het symposium 'Archeologische schatten van Zeeland' nam een flink deel van het derde nummer van jaargang achttien in beslag. Op deze studiedag presenteerde het Genootschap de inventarisatie van zijn omvangrijke collectie archeologische voorwerpen. Dat gebeurde in samenwerking met het Leids archeologisch bureau Hazenberg, dat de opdracht uitvoerde. Veel belangrijk genootschapsnieuws dus, maar het verslag daarvan kan beter. Via de gelijknamige rubriek wil de redactie de leden informeren over belangrijke ontwik kelingen. Dat is het afgelopen jaar redelijk gelukt, maar ook kwam het enige keren voor dat de redactie belangrijke 'nieuwsfeiten' te laat hoorde. Interne communica tie tussen de diverse geledingen lijkt niet het sterkste punt van het KZGW. Nadat de afgelopen jaren de redactie wat sleutelde aan de formule van het blad, bleef die deze jaargang ongewijzigd. Het streven blijft nog steeds een uitgave vol ledig in meerkleurendruk te produceren. Dat streven bleek dit jaar om budgettaire redenen wederom niet haalbaar. Hoewel dit niet de plaats is om te polemiseren, vroeg - en vraagt - de redactie zich wel af waarom het belangrijkste interne com municatieorgaan èn (wetenschappelijk) visitekaartje voor de buitenwacht niet meer financiële ruimte krijgt.

Archief | 2010 | | pagina 151