Auteurs 160 Mr. Wim Dirksen (1923) is onder meer werkzaam geweest bij het Ministerie van Financiën op internationaal fiscaal terrein. Zijn vroegere en tegenwoordige bezig heden betreffen vooral internationaal belastingrecht, rechtsgeschiedenis en geschie denis van de openbare financiën. Als conservator van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen houdt hij zich bezig met onderzoek naar de col lectie handschriften en boeken. Hij publiceerde onder andere International Fiscal Association 1938-1988 en commentaren op belastingverdragen. Daarnaast werkte hij mee aan de bundel over het Van de Perrehuis, Een bijzonder huis op een bijzon dere plek, Middelburg, 2000 en publiceerde hij over stedelijke heffingen in Mid delburg voor 1400. Dr. Johan Francke (1971) studeerde maritieme geschiedenis aan de Universiteit Leiden en promoveerde in 2001 op de studie Utiliteyt voor de gemeene saake: de Zeeuwse commissievaart en haar achterban tijdens de Negenjarige Oorlog, 1688-1697. Hij was onder meer mede-auteur van Jan P. Zwemer (red.), Zeeland 1950-1965, Vlissingen, 2005, samensteller van de Zeeuwse geschiedenis canon en co-auteur van Geschiedenis van Zeeland. De canon van ons Zeeuws verleden (2009). Francke is werkzaam als informatiespecialist voor de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Drs. Katie Heyning (1950) studeerde Kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Leiden met als specialisatie Kunstnijverheid. Van 1976 tot 1983 was zij verbonden aan het Kunsthistorisch Instituut in Leiden, vanaf 1984 is zij werkzaam als freelance kunsthistoricus. Sinds 1997 is zij conservator kunst, kunstnijverheid en historische voorwerpen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Zij publiceert regelmatig over de cultuurgeschiedenis van Zeeland en de geschiedenis van het Nederlands interieur. Drs. Caroline van Santen (1971) studeerde Culturele Antropologie aan de Rad boud Universiteit in Nijmegen en Museum Studies aan de University of Leicester in Engeland. Zij werkte voorheen onder andere als registrator/documentalist bij het Legermuseum in Delft en bij Museum Bronbeek in Arnhem. Sinds 2003 werkt zij bij het Zeeuws Museum, waar zij een dubbelfunctie als registrator en conserva tor etnografica vervult. Zij is onder meer verantwoordelijk voor de inrichting van de Wonderkamers. Ook heeft zij verschillende tentoonstellingen gemaakt. Haar meest recente tentoonstellingen zijn: Rome in Zeeland (2009), Verre Werelden, de verzameling van Hans Warren (2009) en Zwartvoet Indianen, avonturen van een Zeeuwse verzamelaar (2010).

Archief | 2010 | | pagina 162