JAARVERSLAGEN 2010 99 Op 28 september wisselden 28 Werkgroepleden vakantievondsten en -ervaringen uit. Op 29 oktober gaf Ruud Lie een presentatie over 'Fossielen en orchideeën gaan goed samen. Hij hield ons het belang voor van een open oog voor de andere natuur bij het zoeken naar fossielen. Op 26 november sprak Anton Janse over 'Vondsten van Maasvlakte 1 en 2' ('Snoepjes uit de Delta Een aantal interessante vondsten passeerde de revue. Ten slotte hielden Dick en Maria Hovestadt op 17 december een lezing over 'Haaien en roggen langs de Noordzeekust'. Zij gaven een compleet overzicht van de soorten haaien en roggen vanaf het Devoon tot op heden. Commissie tot redactie van Archief en Werken De Commissie tot redactie van Archief en Werken is uit hoofde van artikel 41 van de statuten van het Genootschap belast met het verzorgen van de uitgave van het jaarboek van het Genootschap Archief; Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen), van publicaties in de reeks Werken uitgegeven door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en van catalogi van de verzamelingen. Jaargang 2010 van het Archief verscheen in de zomer van 2011. Deze bevat een bewerking van een lezing van Wim Dirksen, getiteld De Opstand en de weg naar Zeeuwse gewestelijke financiën (1572- circa 1580). Daarna volgt een tweeluik over Jean Walleran Sandra, geschreven door Johan Francke Het leven van koopman reder Jean Walleran Sandra (1661-1712) en de firma Buteux en Sandra) en Katie Heyning 'Vrugten en kreeft en ander bywerk, heel schoon; De kunstverzameling van Jean Walleran Sandra). Het jaarboek wordt besloten door een bijdrage van Caroline van Santen, getiteld Een Zeeuwse rancher in Canada. De commissie nam afscheid van voorzitter prof. dr. W.W. Mijnhardt. Voorts heeft de commissie het bestuur van het Genootschap geadviseerd over de digitalisering van Genootschapsuitgaven (ouder dan vijf jaar). De commissie is vertegen woordigd in de Agendacommissie, in het Genootschappelijk Beraad en in de web sitecommissie van het Genootschap. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland Het tijdschrift Zeeland verscheen dit jaar vier keer en had een gevarieerde inhoud. De redactie prijst zich gelukkig dat steeds meer auteurs de weg naar het blad weten te vinden, waardoor er geen kopij tekort bestaat. Beeldredacteur Leo Hollestelle verliet de redactie. Hij werd opgevolgd door Roosanne Goudbeek, die evenals Leo werkzaam is bij het Zeeuws Archief. Ook Veronique De Tier verliet de redactie. Activiteitencommissie De eerste serie lezingen in dit verslagjaar was in januari en februari gewijd aan klimaatverandering. Dr. B. Andeweg belichtte 'Feiten en onzekerheden met betrekking tot klimaatverandering'. Dr. A. Sluijs sprak over 'Fossiele broeikas klimaten als analoog voor de toekomst: hoe goed zijn onze voorspellingen?'. Als derde inleider sprak dr. B. Vermeersen over 'Veranderingen van de zwaartekracht als gevolg van het smelten van landijs en de invloed daarvan op de hoogte van de

Archief | 2011 | | pagina 101