106 JAARVERSLAGEN 2010 mannelijke leden. Bij de afbeeldingen zijn genealogische aantekeningen gevoegd. Uit een nota van notaris L. van der Linde, die belast was met de uitvoering van het geheel, blijkt dat ook een Macaré bij de uitvoering was betrokken. Dit zal Pieter Johannes Macaré zijn geweest, die de vóór de Bataafse revolutie in Zeeuwse kerken aanwezige wapens en andere gedenktekens heeft beschreven (Nagtglas, Levens berichten, II, 108) en die als specialist aan Schorers project zal hebben meegewerkt. De ruim zestig op groot formaat papier uitgevoerde afbeeldingen, één per blad, zijn bijna gelijkelijk over de twee families verdeeld. Het handschrift werd in 1950 door jhr. J.G. Schorer aan het Genootschap geschonken (Archief1952-1953, XI, waar in plaats van 'Radermacher' gelezen moet worden 'Van den Brande'). Het zal zijn beschouwd als museaal object, dat wil zeggen een object dat geschikt is om als onderdeel van de museumcollectie getoond te worden, en daarom zal het niet zijn ondergebracht in de Zelandia Illustrata of de handschriftencollectie. Voor een tentoonstelling in Aardenburg over Petronella Moens werden hand schriften en een boekwerk uitgeleend en voor een tentoonstelling in het Zeeuws Maritiem Muzeeum in Vlissingen over Zeeuwse kaartenmakers van de VOC werden handschriften van Adriaan, Arent en Jacob Roggeveen uitgeleend. Boeken De conservator PJ. Aarssen bericht als volgt: Hoewel pas benoemd in de decembervergadering, kon de conservator al in septem ber met zijn werkzaamheden beginnen. Hij werkte daarbij nauw samen met de conservator handschriften. De registratie van het oud bezit van het Genootschap (en met name van de pamflettenverzameling) werd voortgezet. Aan de hand van oude signaturen die overeenkomen met die in de gedrukte catalogus van Nagtglas (1864), kon van een aantal pamfletten de eigendom worden vastgesteld. Daarnaast werd aan de hand van de lijst Lafont' een begin gemaakt met de controle van oude schenkingen. Opmerkelijk is dat kennelijk een aantal werken door het Genootschap aan de Vereniging van genees- en heelkundigen werd overgedragen en nu weer met die collectie in de Zeeuwse Bibliotheek is opgenomen. Ruilverkeer De conservator G.G. Trimpe Burger-Mekking bericht als volgt: Het ruilverkeer verloopt naar wens. De publicaties die in 2010 zijn ontvangen, zijn voorzien van een eigendomsmerk van het KZGW en overgedragen aan de Zeeuwse Bibliotheek. De ijzeren stock is aangevuld met vijf exemplaren van alle uitgaven van het Genootschap van het laatste jaar. In het tijdschrift Zeeland is in elke afleve ring een selectie van ontvangen publicaties beschreven.

Archief | 2011 | | pagina 108