Auteurs Ill Dr. Jeanine Dekker (1965) studeerde sociologie en promoveerde in de geschied wetenschap. Zij publiceerde over diverse onderwerpen uit de sociale, culturele en politieke geschiedenis van Zeeland. In 2011 verscheen Onderdanig en opstandig; desurbanisatie en de politieke verhoudingen op het platteland in Zeeland, 1750-1850. Zij is een zelfstandig gevestigd historisch onderzoeker en momenteel ook als adviseur volkscultuur verbonden aan de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Dr. Lo van Driel (1944) studeerde Nederlandse taal- en letterkunde en pro moveerde in de taalwetenschap. Als taalkundige was hij verbonden aan een lerarenopleiding Nederlands. Hij publiceerde op het gebied van de geschiedenis van het Nederlands, over schoolmeesters en taalkundigen in de negentiende eeuw en over plaats- en familienamen. In 2003 verschenen zijn biografie van Van Dale en de novelle De kivestie-Jobse. In 2004 publiceerde hij een boekje over het Zeeuws. Hij schreef columns voor de PZC, waarvan een keuze verscheen in De broek van Brahms (2007). In september 2010 verscheen Met de rug naar de zee, tien opstellen over West-Zeeuws-Vlaanderen in de negentiende eeuw. Dr. Andrew R. Little (1964) studeerde zeegeschiedenis aan de Universiteit van Exeter, Engeland. In 2009 schreef hij een proefschrift over de Britse zeelieden op de zeventiende-eeuwse Nederlandse oorlogsvloot: British personnel in the Dutch navy, 1642-1697. Hij is thans werkzaam als zelfstandig onderzoeker en publiceert regelmatig over kaapvaart en de marine tijdens de Engelse-Nederlandse oorlogen in de zeventiende eeuw.

Archief | 2011 | | pagina 113