Jaarverslag van de secretaris 95 Bestuur Het bestuur heeft in het verslagjaar tien keer vergaderd. Er zijn twee ledenverga deringen gehouden, te weten op 24 juni en 9 december. Het Genootschappelijk Beraad kwam bijeen op 27 mei en 16 november. In juni werd een enquête onder de leden van het Genootschap gehouden die tot doel had de activiteiten uit te breiden en aantrekkelijker te maken voor meer leden en aspirant-leden. Deze enquête krijgt een vervolg. De volgende mutaties en benoemingen vonden plaats. Drs. A.C. Meijer trad af als lid van de Coördinatiecommissie Verzamelingen. Drs. C.E. Heyning werd benoemd als lid van de Coördinatiecommissie Verzamelingen. P.J. Aarssen werd benoemd als conservator Boeken. V. De Tier trad af als lid van de Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland. R. Goudbeek werd benoemd als lid van deze commissie. J.W. Weug trad af als lid van Activiteitencommissie. Prof. dr. W.W. Mijnhardt trad af als voorzitter van de Commissie tot redactie van Archief en Werken. Mr. C.A. Meulendijk trad af als lid van het Genootschappelijk Beraad, B. Zwadlo werd benoemd als haar opvolgster. Administratie De functie van administrateur werd vervuld door A.K. van Noppen. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1038 leden, met inbegrip van huisgenootleden. In de algemene ledenvergaderingen werden 26 nieuwe leden voorgedragen. In 2010 ontvielen de vereniging vijftien leden door overlijden, te weten A. Steketee, H. van der Werf, prof. dr. J. Joosse, E.M. de Nood, W.G. Landzaat, drs. T. Ultee, prof. dr. mr. C.A. van Swigchem, drs. P.Th.N. Zuijdweg, H.J. Bouwmeester, ds. J.E.L. Brummelkamp, drs. P.J. de Rooy-Janse, B.S. van de Sande-Swart, drs. P.A. Wolters, mr. A. Biemond en dr. W.N.Th. Gielen. 63 Leden zegden het lidmaatschap op. Aan het einde van het verslagjaar telde de vereniging 986 leden, onder wie 41 huisgenootleden. Werkgroepen en commissies Werkgroep Cultuurhistorie Het bestuur kwam zesmaal bijeen. Op de algemene ledenvergadering van 23 april werden de jaarstukken goedgekeurd. J.J.B. Kuipers, drs. C. van Santen, mr. T.N. Schelhaas en G. van der Wal legden hun bestuursfunctie neer. Als nieuwe bestuurs leden werden aangesteld drs. H. Nagelkerke, C. Pieterse, dr. J.L. Krabbendam en drs. E. Adriaansz. 2010 was een zeer actief jaar voor de Werkgroep. Dit was grotendeels te danken aan de subsidie die de Provincie Zeeland in het kader van Cultuur Continu 2009-

Archief | 2011 | | pagina 97