96 JAARVERSLAGEN 2010 2012 aan de Werkgroep toekende. Daarnaast ontving de Werkgroep een bijdrage van het Genootschap zelf, die voornamelijk bedoeld was ter bestrijding van be- stuurskosten. Het bestuur van de Werkgroep is de Provincie en het Genootschap erkentelijk voor de financiële steun. Van het tijdschrift Nehalennia, een co-productie van de Werkgroep en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek, verschenen zoals gebruikelijk vier nummers (afleveringen 167 tot en met 170). Het themanummer (aflevering 169) was ge wijd aan 'Zeeland herontdekt Amerika' en verscheen naar aanleiding van een serie lezingen die het Roosevelt Study Center in oktober 2009 met de Werkgroep, de Roosevelt Academy, het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Bibliotheek over dit thema had georganiseerd. Op 10 maart vond de jaarlijkse bespreking van een vertegen woordiging van de Werkgroep met de Dialectvereeniging plaats. Op 21 mei werd in de filmzaal van het Provinciehuis met groot succes het mini symposium over het 'Vergeten Bombardement' gehouden. Op deze bijeenkomst gaven de auteurs van het boek Middelburg 17 mei 1940 een toelichting op hun onderzoek, waarna een discussie met het publiek volgde. De middag stond onder leiding van dr. J.L. Krabbendam en kon op ongeveer zestig belangstellenden reke nen. De formule van discussiebijeenkomsten lijkt goed te werken en deze bijeen komsten zullen in de komende jaren zeker worden herhaald. Er werden twee Rondetafelconferenties belegd. Deze conferenties hebben tot doel, onderzoekers en promovendi die zich met een Zeeuws onderwerp bezighouden, in de gelegenheid te stellen hun onderzoek toe te lichten voor een panel van deskundigen dat hen daarover kritisch ondervraagt en eventueel suggesties voor nader onderzoek doet. Ook toehoorders in de zaal krijgen de kans, vragen te stellen en opmerkingen te maken. De eerste conferentie vond op 23 april plaats. Het pro motieonderzoek van drs. M. Kleijwegt naar mr. Pieter Pous (1777-1831) en zijn 'Kweekschool voor den landbouw' stond deze middag centraal. Er was veel belang stelling voor deze middag, die onder leiding stond van dr. W. van den Broeke (ca. 35 personen woonden de middag bij). De opmerkingen van het panel, bestaande uit drs. Th. Willemse, dr. H.G. Roelfsema-van der Wissel en dr. J.C. Dekker, leidden tot een levendige discussie waaraan ook de zaal deelnam. Op 20 november werd een tweede bijeenkomst gehouden. Drs. J.W. Veltkamp gaf een toelichting op zijn proefschrift over de zogenoemde Walcherse artikelen van 1693. Het panel bestond uit H. Uil, dr. J. Zwemer en dr. G. Boone en de middag stond opnieuw onder leiding van dr. W. van den Broeke. Het aantal aanwezigen was ten gevolge van de slechte weersomstandigheden lager dan gebruikelijk: 24 personen. De 24ste Historische Studiedag over de Zeeuwse kaartenmakers van de VOC op 20 november in het Arsenaal-Theater te Vlissingen was een groot succes. Op dit symposium, dat samen met de Nederlandse Vereniging voor Zeegeschiedenis werd georganiseerd, kwamen ongeveer 165 belangstellenden af. De dag, onder leiding van dr. Joost Schokkenbroek van het Nederlands Scheepvaartmuseum te Amster dam, werd gevuld met vijf lezingen en een bezoek aan de tentoonstelling over de geheime zeekaarten van de VOC in het Vlissingse MuZEEum. Het bestuur beraadde zich over het tweejaarlijks uitreiken van een scriptieprijs voor een onderzoek naar een facet van de gewestelijke historie.

Archief | 2011 | | pagina 98