JAARVERSLAGEN 2010 97 De Werkgroep beschikt sinds eind 2009 over een eigen website waarop de activi teiten worden vermeld (www.WCHZeeland.nl). Op 3 juni overleed na een ziekte Piet Zuijdweg, waarnemend secretaris en pen ningmeester van de Werkgroep Cultuurhistorie. Zonder enige overdrijving kan gezegd worden dat Piet de grote, stille kracht van de Werkgroep was. De Werkgroep is in de persoon van Tobias van Gent vertegenwoordigd in het Genootschappelijk Beraad. Dr. W. van den Broeke en mr. A.J.G. van Valkenburg zijn de contactpersonen tussen het Genootschap en de Werkgroep. Werkgroep Muziek De algemene ledenvergadering van de Werkgroep werd gehouden op 29 septem ber in het gebouw van de Roosevelt Academy te Middelburg. Dr. Tassilo Erhardt gaf met enkele studenten een lezing over het Wilhelmus. Aftredende bestuursleden zijn mr. Corry Meulendijk en Henk Harinck. Nieuwe bestuursleden zijn mr. Marica van de Kraats en Gerda Ruiter-Joosse MA. Het ledental bedroeg 100, met inbegrip van donateurs. Het bestuur kwam vijfmaal bijeen ter bespreking van lopende zaken, waaronder de organisatie van concerten en andere activiteiten. De volgende activiteiten werden georganiseerd: Op 15 januari voerden studenten van de afdeling Oude Muziek van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag voerden onder leiding van Harry van der Kamp composities van Vulpius en Sweelinck uit in de Lutherse kerk te Middelburg (zo genoemde Cantiones Sacraéy. Jan Pieterzoon Sweelinck, een van de belangrijkste Nederlandse componisten, heeft geen introductie nodig. Minder bekend is het feit dat deze meester in 1603 een orgelkeuring in de Nieuwe Kerk te Middelburg uitvoerde. Sweelincks tijdgenoot Melchior Vulpius (1560-1615) was in zijn tijd de belangrijkste componist van Lutherse kerkliederen in Duitsland. Zijn 450ste ver jaardag was dan ook voor de internationaal gerenommeerde musicus Harry van der Kamp een goede aanleiding om in samenwerking met de afdeling Oude Muziek van het Koninklijk Conservatorium een representatieve keuze van Vulpius' werken in Middelburg ten gehore te brengen. Op 16 april bracht een sextet (sopraan, fortepiano, fluit, viool, altviool en cello) van de Van Swieten Society werken van Graaf, Teniers, Belle van Zuylen, Schmitt, Ruppe en Mozart ten gehore in de Doopsgezinde Kerk te Middelburg, onder de titel 'Laat ons juichen Batavieren'. Dit is een prachtige wereld van vrijwel vergeten muziek, die door grote geesten als Belle van Zuylen beschreven en bewonderd werd. Op 15 augustus voerde het gezelschap Melopoeïa onder leiding van Tassilo Erhardt in het kader van een Mariadevotie enkele delen uit de Mariavespers van Monte verdi en andere componisten uit in de rooms-katholieke Petrus- en Pauluskerk te Middelburg. Op 16 oktober gaf het Agimont-ensemble een concert in de Burgerzaal van het stadhuis van Middelburg met muziek die aan het hof van Versailles werd gespeeld. Er werden onder meer werken van Marin Marais, Elisabeth Jacquet de la Guerre en Franqois Couperin gespeeld.

Archief | 2011 | | pagina 99