156 JAARVERSLAGEN 2011 Werkgroepen en Commissies Werkgroep CultuurHistorie De trend van een actieve werkgroep die twee jaar geleden werd ingezet, is ook in 2011 voortgezet. Dankzij de financiële ruimte die de ^7CH heeft verworven met de provinciale subsidie in het kader van Cultuur Continu 2009-2012 en de bij drage van het Genootschap konden de nieuwe activiteiten doorgang vinden. Het bestuur van de werkgroep is de provincie Zeeland en het genootschap erkentelijk voor hun financiële ondersteuning. Van het tijdschrift Nehalennia, een coproductie van de werkgroep en de Zeeuwse Dialect Vereniging (ZDV), verschenen de gebruikelijke vier nummers (afl. 171 t/m afl. 174). Het themanummer afl. 173 was gewijd aan 'Sport in Zeeland', dat was het thema van de geannuleerde studiedag 'Sport in Zeeland'. Op 9 maart vond in goede harmonie de jaarlijkse bespreking plaats tussen een vertegenwoordiging van de werkgroep en de ZDV. Het minisymposium Meer dan folklore? Spraakmakende Zeeuwse verkiezingen' vond op maandagavond 21 februari 2011 plaats in het provinciehuis te Middel burg in de aanloop naar de Provinciale Statenverkiezingen. Dr. Jan Zwemer zette de meest verrassende verkiezingen in Zeeland tussen 1850-1960 op een rij en toonde de continuïteit aan van verkiezingsuitslagen van gebieden met duidelijke protest stemmen. Vervolgens lichtten voormalige staten- en kamerleden uit Zeeland toe hoe zij in de landelijke politiek het Zeeuws belang hebben gediend. Jan te Veldhuis (WD), Leen van Dijke (ChristenUnie) en Gerrit Schoenmakers (PvdA) toonden aan hoe groot de overgang van uitvoerende naar wetgevende taken was en vertelden hoe de concurrentie binnen de partij soms heftiger was dan met andere partijen. Het leverde een boeiende blik achter de schermen en een levendige discussie op, met als resultaat een oproep voor een sterkere Zeeuwse lobby. De avond stond onder leiding van dr. H. Krabbendam en er kwamen ongeveer 40 belangstellenden op af. De Provincie Zeeland verleende gastvrijheid voor deze avond in de filmzaal van de Abdij. Op 13 mei participeerde de WCH in de persoon van Katie Heyning in een bespre king over de herdenking van het huwelijk tussen de keurvorst van de Pfalz en Eli sabeth Stuart. Hiervoor staat een symposium gepland voor 2013, waarbij ook het Zeeuws Archief betrokken is. Dit jaar werd eveneens een Ronde Tafel Conferentie belegd. Deze heeft tot doel onderzoekers en promovendi die zich met een Zeeuws onderwerp bezighouden in de gelegenheid te stellen hun onderzoek toe te lichten voor een panel van deskundi gen, dat hen daarover kritisch ondervraagt en waar mogelijk suggesties voor nader onderzoek doet. Ook de toehoorders in de zaal krijgen de kans eventuele vragen en opmerkingen ter tafel te brengen. De zitting vond plaats op 7 oktober en bood de heer Albert van Steenbergen de gelegenheid zijn proefschrift over de vereenvoudi ging van het belastingstelsel te verdedigen. Het panel bestond uit mr. L.A.M. van Dijke (President van de rechtbank Middelburg), mr. W. Pera (Strategisch manager Belastingdienst), dr. H.T. Lelieveldt (Universitair hoofddocent Roosevelt Acade my), prof. mr. dr. V. van Kommer (Universiteit Utrecht en International Bureau of Fiscal Documentation) en werd voorgezeten door dr. W. van den Broeke (Roose velt Academy). Naast de kandidaat, de voorzitter en het panel waren in totaal 34

Archief | 2012 | | pagina 158