JAARVERSLAGEN 2011 157 belangstellenden aanwezig. Met een totaal van veertig aanwezigen mogen we op een geslaagde middag terugkijken. De 25stc Historische Studiedag van de WCH werd samen met het vijftigjarig Zeeuws Museum belegd rond het thema 'Verzamelen en presenteren', op 18 november 2011. Het programma bestond uit negen sprekers, waaronder drie conservatoren van Nederlandse en Vlaamse musea, die het beleid in het verleden toelichtten en de nieuwste opvattingen over de toekomst van collectioneren en presenteren bespraken. De zaal was geheel bezet met honderd deelnemers, waaronder vertegenwoordigers van kleinere Zeeuwse musea en overheidsinstanties, politici, veel geïnteresseerde particulieren en buitenlandse deelnemers. Uit de slotdiscussie bleek duidelijk dat het Zeeuws Museum andere thema's en doelstellingen heeft dan andere historische musea en dat ze heel goed aanvullend kunnen werken. Het bestuur heeft in 2011 goede stappen gezet om de tweejaarlijkse Roggeveenprijs voor de beste Masterscriptie gebaseerd op onderzoek naar een Zeeuws cultuurhisto risch onderwerp vorm te geven. Daartoe is eerst uitgezocht of er voldoende animo is, een reglement opgesteld en wordt een deskundige jury gezocht. De werkgroep beschikt sinds eind 2009 over een eigen website, www.WCHZeeland.nl waarop activiteiten uit eerdere jaren worden vermeld en toekomstige activiteiten worden aangekondigd. De werkgroep is in de persoon van de voorzitter vertegenwoordigd in het Genoot schappelijk Beraad. Dr. W. van den Broeke en mevr. mr. A.J.G. van Valkenburg zijn de contactpersonen tussen Genootschap en WCH. Het bestuur kwam vier maal bijeen. In de ALV op 9 april werden de jaarstukken goedgekeurd. Het bestuur is op peil, alleen wisselden de voorzitter en vice-voorzitter van functie i.v.m. de verkiezing van de heer Van Gent in de Provinciale Staten. Elly Adriaansz heeft zich bereid verklaard het secretariaat te vervullen. Afscheid werd genomen van Ivo van Loo voor wiens functie een nieuw bestuurslid uit de kring van het Zeeuws Archief wordt gezocht. Voor het jaar 2012 staat een minisymposium samen met het Zeeuws Museum gepland, twee Ronde Tafel Conferenties, een studiedag, een jaargang Nehalennia en het opstarten van de Roggeveenprijs. Werkgroep Geologie Dit jaar werd in samenwerking met Naturalis en de NMV een start gemaakt met de voorbereiding van een uitgave van de 'Fossielen Atlas deel II Gastropoden'. Daartoe werden twee determinatiedagen georganiseerd waarbij de Napslakken, Scissurella en Certihidae bekeken werden. Opvallend was de grote toename van soorten in vergelijking met de eerder beschreven soorten. De verwachting was een toename van circa 350 naar 600 soorten. De twee eerste determinatie dagen wijzen eerder in de richting van 1000 soorten. Het streven is dit werk in acht jaar af te ronden. Er worden nog auteurs gezocht! En er hebben zich intussen vier tekenaars gemeld, maar er wordt ook aan fotografie gedacht i.v.m. de snelheid. Het ledenaantal aan het eind van 2011 bedroeg 80 en blijft nagenoeg constant. Er zijn 35 kernleden en 45 Voluta leden. Er waren drie opzeggingen per 31 december 2011 en 1 per december 2012. We hebben vier nieuwe leden gekregen: Peter de Bruijn en Gerrie Wisse als kernlid en Luc Meuris en Francien Dieleman als Voluta lid. T.a.v. twee achterstallige contributies moet een beslissing genomen worden.

Archief | 2012 | | pagina 159