158 JAARVERSLAGEN 2011 Het blad Voluta is tweemaal uitgekomen en er lopen zeven ruilabonnementen met andere verenigingen. Met de WTKG is per volgend jaar ook een ruilabonnement afgesproken. De bijeenkomsten werden dit jaar weer goed bezocht: Januari Algemene ledenvergadering (aanwezig 18) September Determinatie dag 'Napslakken en Scissurellidae' (aantal deelnemers 15) December Determinatiedag 'Cerithidae' (aantal deelnemers 13) Lezingen: Februari Ronald Pouwer over 'Het genus Leavastarte van de stranden en zeega ten'. Maart Herman Nijhuis over 'Schelpen geld'. April Peter de Dreu over 'De Kaloot op postzegels'. Mei Salomon Kroonenberg over 'Vulkanisme'. September Uitwisseling van vakantie ervaringen en vondsten door de aanwezi gen. Oktober Francien Dieleman over 'Fossiele muizen en andere zoogdieren'. November Matt Steijns over 'Vuursteen-chemie, mineralogie en vorming'. December Frans Frenken en Lex Kattewinkel over 'Vondsten van Hoevenen'. Excursies: Juli Bottenvistocht op de Westerschelde. Werkgroep Muziek De algemene ledenvergadering werd in 2011 gehouden op 29 oktober in de Doops gezinde kerk te Middelburg. Het bestuur kwam 6 maal bijeen ter bespreking van lopende bestuurszaken, waaronder de organisatie van concerten en andere activi teiten. In januari 2011 werd in de Lutherse kerk te Middelburg een concert gegeven door studenten van de afdeling Oude Muziek van het Koninklijk Conservatorium uit Den Haag o.l.v. Philippe Pierlot. Parallel aan de ontwikkeling van de protestantse kerkmuziek, waarvan Johann Sebastian Bach een voorname representant was, ont stonden in Frankrijk onder Lodewijk XIV in de katholieke kerk de 'Grand Motets'. In dit concert stonden een cantate van Bach uit zijn periode in Weimar tegenover een grand motet van Charpentier. Op vrijdag 8 juli 2011 was er in de Concertaal te Middelburg een internationaal concours voor kleine ensembles, die oude muziek ten gehore brachten, waarbij er een cennectie met Nederland en liefst ook met Zeeland was. Het concours werd gewonnen door 'Les Nations Réunies', die volgend jaar een concert in Middelburg aangeboden krijgen. Dit ensemble bestaat uit 4 musici, die blokfluit, traverso, cla- vecimbel en viola da gamba bespelen. De tweede prijs, de Van Brucken Fockprijs, werd gewonnen door 'Commusicare', die bestaan uit drie musici, die viool, viola da gamba en clavecimbel bespelen. Zaterdag 29 oktober 2011 brachten in de Doopsgezinde Kerk te Middelburg Bart van Oort en Petra Somlai werken van Mozart voor twee en vier handen op twee pianofortes ten gehore.

Archief | 2012 | | pagina 160