160 JAARVERSLAGEN 2011 studie van Lo van Driel 'De Franse vluchtelingen in West-Zeeuws-Vlaanderen; hun assimilatie en taalgebruik' en een bewerking van een lezing door Jeanine Dekker getiteld 'Gouden stukken voor verdienstelijke moeders; het pleidooi van Lodewijk Napoleon voor borstvoeding op Zuid-Beveland'. De commissie heeft met prof. dr. P.C. Ippel een nieuwe voorzitter. De commis sie heeft het bestuur van het Genootschap geadviseerd zich over uitgaven van het Genootschap ouder dan vijfjaar gedigitaliseerd te publiceren. De commissie is ver tegenwoordigd in de Agendacommissie, in het Genootschappelijk Beraad en in de websitecommissie van het Genootschap. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland Ook dit jaar verscheen het tijdschrift Zeeland volgens plan: vier keer met een geva rieerde inhoud. De redactie verkeerde in de luxe positie over voldoende ingezonden kopij te beschikken. Hierdoor konden artikelen die minder van kwaliteit waren worden geweigerd, in plaats van met veel moeite 'er iets van te maken' omdat er te weinig kopij was om een nummer te vullen. De redactie blijft volhouden in ieder nummer een aantal recensies van boeken die betrekking hebben op Zeeland op te nemen, al is het soms lastig om een recensie binnen een redelijke tijd binnen te krijgen. De problemen binnen de redactiecommissie, die reeds in het vorige jaarverslag werden genoemd bleven in 2011 de gemoederen van de redactieleden bezighou den. Het conflict tussen hoofd- en tekstredacteur over de wijze waarop beiden hun taak uitvoerden, resulteerde uiteindelijk in het uittreden van de hoofdredacteur aan het eind van het jaar. Inmiddels hadden ook rwee andere redactieleden, te kennen gegeven te stoppen met redactiewerk. Door coöptatie kon echter net voor de Kerst de redactiecommissie weer op sterkte worden gebracht en kon het jaar 2012 met een volledige commissie worden gestart. De samenstelling van de redactiecommissie eind 2011/begin 2012 was als volgt: Ad Huiskes volgde als hoofdredacteur Eric-Jan Weterings op, die in december 2011 bedankte als redactielid; Ineke Vogel en Marianne Kleijwegt volgden als beeldredac teuren Rosanne Goudbeek op, die bedankte in de tweede helft van 2011 vanwege drukke werkzaamheden; Willem van den Broeke en Johan de Koning traden toe tot de redactie na vertrek van Veronique De Tier (al in 2010) en Albert Kort. Arco Willeboordse, Berit Sens, Bert Gerestein, Ad Beenhakker en Frits Smulders zetten hun redactiewerk ook in 2011 voort (Bert Gerestein als tekstredacteur). Ankie van Noppen kweet zich als gebruikelijk tot volle tevredenheid van een ieder van haar taak als redactiesecretaris.

Archief | 2012 | | pagina 162