Jaarverslag van de Coördinatiecommissie Verzamelingen JAARVERSLAGEN 2011 161 De commissie bestond in het verslagjaar uit mevr. drs. C.E. Heyning, mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, mevr. E.C. Westland en de heren dr. J.P. Francke en drs. D. de Vries. In 2011 kwam de commissie zes maal bijeen. De bestuursvergaderin gen van het KZGW werden steeds bijgewoond door een der leden van de commis sie. Tevens werd een begin gemaakt met het opzetten van een reguliere nieuwsbrief waarmee de leden van het genootschap digitaal op de hoogte gehouden kunnen worden van de wederwaardigheden rond de collectie. De voor- en najaarsvergade ringen van de conservatoren vonden plaats op 2 april en op 5 november 2011. Veel tijd werd besteed aan de beleidsnotitie Verzamelingen die in de decemberver- gadering van het Genootschap aanvaard werd. Tevens werd aandacht besteed aan mogelijke activiteiten in de aanloop naar het 250-jarig jubileum van het genoot schap in 2019. Er wordt naar gestreefd jaarlijks een 'Dag van het Genootschap te organiseren waar een of meerdere onderdelen centraal staan. Het conservatorenbestand onderging tijdens het verslagjaar enige veranderingen. Tot ons groot verdriet ontvielen ons dit jaar twee conservatoren. Eerst kwam mevr. G.E.W. Visscher-Passmann door een noodlottig ongeval om het leven, enkele weken later overleed onverwacht mr. W. Dirksen. Beiden hebben zich enkele jaren ingezet voor de collectie Handschriften in de Zeeuwse Bibliotheek, Wim Dirksen was daarnaast ook belast met het toezicht op het archief van het Genootschap. De Coördinatiecommissie is hun dankbaar voor al het werk dat zij gedurende vele jaren voor het Genootschap verricht hebben. Drs. R.M. Rijkse werd op de Algemene Ledenvergadering van het genootschap benoemd tot conservator handschriften. Volkenkundige voorwerpen De conservatoren drs. F. van der Doe en drs. E.J.M. van der Doe-van der Geest berichten als volgt: De door Adriaan Moens in 1783 aan het Zeeuws Genootschap geschonken Egypti sche mummie werd uitgeleend voor de tentoonstelling Egypte Napoleon. Oor log en onderzoek' van 22 januari tot en met 8 mei 2011 in Feylers Museum te Haarlem. In het verslagjaar was er een aanwinst van een klein kleitabletje met Soemerisch spijkerschrift. Het behoorde tot het bezit van oud-conservator gesteenten Jacques Moraal. Een aanstaande schenking was al door hem gemeld, maar het kon pas dit jaar daadwerkelijk aan de verzameling volkenkundige voorwerpen worden toe gevoegd. Het kleitabletje is afkomstig van de gerenommeerde Welshe geoloog en paleontoloog Philip G. Cambridge (1918-1993), verbonden aan de Geological Society of Norfolk. Zijn aanstelling bij de RAF bracht hem in het Midden-Oosten, waarna hij in dienst kwam bij de Universiteit van East Anglia in Norwich. Hij had goede contacten met het Zeeuws Genootschap, waaronder met Jacques Moraal. Cambridge verzamelde gesteenten in allerlei verschijningsvormen, van fossielen tot (pre)historische stenen voorwerpen. Na zijn dood is zijn collectie opgenomen in het Sedgwick Museum te Cambridge (de fossielen en zijn archief) en in het Natio nal Museum van Wales te Cardiff (de schelpen). In de collectie van het Zeeuws Genootschap bevinden zich tal van gesteenten, mineralen, fossielen en schelpen

Archief | 2012 | | pagina 163