168 JAARVERSLAGEN 2011 drietal handschriften te beginnen, waaronder een tweetal van het Genootschap, te weten hs. 6412 (Bloemken Jesse) en hs. 6449 (Samuel Bollaert). De kosten hiervan kwamen voor rekening van het Groningse project voor wat betreft de digitalisering en voor rekening van de Zeeuwse Bibliotheek voor wat betreft het digitaal klaar maken, d.w.z. het glad strijken van hoekjes en vouwtjes, van hs. 6449. In de cata logus van de Zeeuwse Bibliotheek is inmiddels hs. 6449 in extenso te zien middels een pdf dat aan de beschrijving van Samuel Bollaert gehangen is. Samen met de conservator Boeken, de heer Aarssen, is hard gewerkt aan een finale tentoonstelling in de Zeeuwse Bibliotheek: Ghedruckt ende te becomen in Zeelandt. Zeeuws drukwerk 15de-18de eeuw. Hierin werd een panoramisch overzicht gegeven van de boekproductie in de belangrijkste drukkersplaatsen Middelburg, Vlissingen, Veere, Zierikzee en Goes. Er werd voor de inhoud van deze expositie enkel gebruik gemaakt van materiaal uit de omvangrijke collectie Oud Bezit van de Zeeuwse Bibliotheek en de bij haar in bruikleen gegeven fraaie Oude Boekerij van het Genootschap. De goed bezochte opening vond plaats op 4 november. Op een veiling van Van Stockum te Den Haag is in november een Zeeuws album amicorum aangekocht en wel dat van Maria de Kanter (1793-1877). Het bestaat uit 19 bijdragen (6 potloodtekeningen, 5 aquarellen, 1 pentekening en 7 gedich ten) gedateerd Tholen, Zierikzee, Middelburg, Folkstone en Haarlem 1814-1839 in een verguld rood marokijnen hoes. Maria's verleden ligt ook in Zierikzee, maai de precieze feiten daarvan moeten nog nader worden onderzocht. Tenslotte zijn er weer twee bijeenkomsten geweest met de conservatoren van de Zeeuwse Bibliotheek, de heer M. Bierens en mevrouw L. van der Doe-van der Geest waarin op prettige wijze de dagelijkse gang van zaken werd geëvalueerd. Het plotselinge overlijden van de heer W. Dirksen betekende voor mij het einde van een plezierige samenwerking, eerst jarenlang in mijn functie als conservator Oud Bezit en Bijzondere Collecties van de Zeeuwse Bibliotheek en na mijn pensi onering en benoeming tot opvolgend conservator Handschriften van het Genoot schap helaas kortstondig met hem als mijn mentor. Ruilabonnementen De conservator G.G. Trimpe Burger-Mekking bericht als volgt: In 2011 is gelukkig slechts één ruilpartner van de adressenlijst verdwenen, maar wel een waarvan het Genootschap veel publicaties ontving: de Steiermarkische Landes- bibliothek van Graz in Oostenrijk. Reden van het verbreken van het ruilverkeer waren de hoge verzendkosten. Nieuwe ruilpartners zijn door de steeds hogere kos ten niet gevonden. De samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek verloopt zonder moeilijkheden; zo nodig is er goed overleg. De 'ijzeren stock', die door de conservator ruilverkeer wordt verzorgd, is aangevuld met de uitgaven van 2011In elke aflevering van het tijdschrift Zeeland zijn van een paar verschillende ruilpartners de aangeboden werken gesignaleerd.

Archief | 2012 | | pagina 170