Jaarverslag van de secretaris 153 Bestuur Het bestuur heeft in het verslagjaar acht keer vergaderd. Er zijn twee algemene leden vergaderingen gehouden, te weten op 4 juli en 12 december 2012. Het Genoot schappelijk Beraad kwam twee maal bijeen. Vertegenwoordigers van werkgroepen en commissies kunnen elkaar in deze vergadering informeren over activiteiten. In de algemene ledenvergadering van december trad mr. M.W. Dieleman, vice- voorzitter van het bestuur, af. Aan hem werd de Genootschapspenning uitgereikt onder dankzegging voor zijn werkzaamheden voor het Genootschap zoals het vast leggen van legaten, schenkingen, beleidsplan, bruikleenovereenkomsten etc. De volgende mutaties en benoemingen hebben plaatsgevonden. Mr. M.W. Diele man trad af als vice-voorzitter van het bestuur. Drs. D. de Vries trad af als lid van de Coördinatiecommissie Verzamelingen, drs. H.J. Vader werd benoemd als zijn opvolger. Drs. G.R. Heerebout werd benoemd tot conservator Naturalia. De heer C.J. Luijk trad af als lid van de Activiteitencommissie. De heren A. van Klave ren, prof. dr. C. Cornelisse, K. de Vos en I.M. Baldew werden benoemd tot leden van de Activiteitencommissie. De heer E.-J. Weterings, mevrouw drs. B.I. Sens en mevrouw R. Goudbeek traden af als lid van de Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland. Als hun opvolgers werden benoemd de heren dr. W. van den Broeke en J.J. de Koning, mevrouw drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en mevrouw drs. M. Kleijwegt. Administratie De functie van administrateur werd wederom vervuld door mevrouw A.K. van Noppen. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 940 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Er werden 22 nieuwe leden ingeschreven. In 2012 ontvielen de vereniging 11 leden door overlijden, te weten: dr. P.J. Verkruysse, C.H. van Lavieren, dr. N.J. Ginjaar-Maas, J. Bakkes, ir. E. Geluk, ir. W.J.C. de Clercq, A. Clement, L. Vermaas, dr. C. Dekker, mr. S.J. Heyning en ing. G.A. Steenpoorte. Vierenveertig leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het verslagjaar telde de vereniging 885 leden, onder wie 34 huisgenootleden. Werkgroepen en Commissies Werkgroep CultuurHistorie De trend van een actieve werkgroep die twee jaar werd ingezet, is ook in 2012 voortgezet. Dankzij de financiële ruimte die de WCH heeft verworven met de provinciale subsidie in het kader van Cultuur Continu 2009-2012 en de bijdrage van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, konden de nieuwe

Archief | 2013 | | pagina 155