154 JAARVERSLAGEN 2012 activiteiten doorgang vinden. Het bestuur van de werkgroep is de provincie Zee land en het Zeeuws Genootschap erkentelijk voor hun financiële ondersteuning. Van het tijdschrift Nehalennia, een coproductie van de werkgroep en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek (ZDV), verschenen drie nummers (afl. 175 t/m afl. 177). Op 7 maart vond in goede harmonie de jaarlijkse bespreking plaats tussen een vertegenwoordiging van de werkgroep en de ZDV. De volgende activiteiten vonden in 2012 plaats: Op zaterdagmiddag 4 februari 2012 werd het minisymposium 'Underground' in de crypte van de Abdij in Middelburg gehouden. Samen met het Zeeuws Museum werd een spannend programma samengesteld met vertegenwoordigers van vrijwil ligers in de archeologie, wetenschappers, conservatoren en politici die met elkaar discussieerden over de vraag hoe het ondergrondse erfgoed het best bewaard, ont sloten en benut kon worden voor tentoonstellingen en onderzoek en hoe verstoor ders van dat erfgoed ontmoedigd konden worden. De korte, krachtige presentaties en stellingen nodigden uit tot een stevig debat met de circa zestig deelnemers. De conclusie was dat professionals en amateurs elkaar meer moeten opzoeken, omdat ze hetzelfde belang nastreven. Het symposium sloot aan bij de gelijknamige ten toonstelling in het Zeeuws Museum en werd door velen gewaardeerd. Ook dit was een vruchtbare en prettige samenwerking met een Zeeuwse instelling. Op 1 juni vond een symposium over de geschiedenis van de Zuiddorpe plaats in de filmzaal van de Abdij. Ook hier was de zaal dankzij de goede samenwerking met de Provincie Zeeland, het Zeeuws Genootschap en het Zeeuws Archief helemaal vol met honderd deelnemers. Daarmee was de bijeenkomst een inhoudelijk en organi satorisch succes. De boeiende verhalen riepen bij de bezoekers enthousiaste reacties op- Ook werd dit jaar wederom een Ronde Tafel Conferentie belegd. Deze hebben tot doel onderzoekers en promovendi die zich met een Zeeuws onderwerp bezighou den in de gelegenheid te stellen hun onderzoek toe te lichten voor een panel van deskundigen, dat hen daarover kritisch ondervraagt en waar mogelijk suggesties voor nader onderzoek doet. Ook de toehoorders in de zaal krijgen de kans eventu ele vragen en opmerkingen ter tafel te brengen. De zevende zitting vond plaats op 27 april. De Leidse promovendus drs. Karwan Fatah-Black lichtte het onderwerp van zijn proefschrift Atlantische verbindingen: Paramaribo als knooppunt' toe en ontving zinvol commentaar van een wetenschappelijke commissie onder voorzit terschap van dr. Willem van den Broeke en een dertigtal belangstellenden. De 26ste Historische Studiedag van de WCH werd op 3 november in samenwer king met de Linschoten Vereeniging in Middelburg gehouden en had als thema 'Zeeuwen en de Zuidzee'. Het programma bestond uit drie sprekers: dr. Roelof van Gelder, prof. dr. Henk den Heijer en dr. Ruud Paesie. De middag werd afgesloten met de overhandiging van de publicatie Voor zilver en Zeeuws belang. De rampzalige Zuidzee-expeditie van de Middelburgse Commercie Compagnie (1724-1727) aan de burgemeester van Middelburg. Ruim 150 personen namen deel aan deze bijeen komst. Op 16 november belegde het Zeeuws Museum en het CBK een studiedag over het onderwerp 'Authenticiteit van de Kunst'. De dag stond onder voorzitterschap van Hans Krabbendam.

Archief | 2013 | | pagina 156