JAARVERSLAGEN 2012 155 Overige werkzaamheden: Het bestuur heeft goede stappen gezet wat betreft de tweejaarlijkse Roggeveenprijs voor de beste masterscriptie gebaseerd op onderzoek naar een Zeeuws cultuurhisto risch onderwerp. Daartoe is allereerst uitgezocht of hiervoor voldoende animo zou zijn. Een reglement werd opgesteld en een deskundige jury aangezocht. Vanwege een soortgelijk voorstel van een lid van het Zeeuws Genootschap is het plan even geparkeerd om uit te zoeken of en hoe de prijzen elkaar zouden kunnen versterken. Het plan is om in 2013 de eerste uitreiking te organiseren. De werkgroep beschikt sinds eind 2009 over een eigen website, www.WCHZee- land.nl, waarop activiteiten uit eerdere jaren worden vermeld en toekomstige acti viteiten worden aangekondigd. De werkgroep is in de persoon van de voorzitter vertegenwoordigd in het Genootschappelijk Beraad. Mevr. mr. S. Köller is de con tactpersoon tussen Genootschap en WCH. Het bestuur kwam vier maal bijeen. In de ALV op 10 april werden de jaarstukken goedgekeurd. Het bestuur nam afscheid van mevr. drs. C.E. Heyning, die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt als voorzit ter van de werkgroep Kunstgeschiedenis en als organisator van tal van bijeenkom sten, symposia en Ronde Tafel Conferenties. Mevr. M. Doorenbos en mevr. D. Zelders werden bereid gevonden om toe te treden tot het bestuur en zullen op de ALV van 2013 geïnstalleerd worden. Werkgroep Geologie Dit jaar werd door sluiting van MICMEC in Vlissingen naar een andere behuizing voor onze bijeenkomsten overgestapt. Deze werd gevonden in Grand Café 'De Willem' in Middelburg. Intussen heeft de werkgroep zich daar goed gesetteld. In samenwerking met Naturalis en de NMV werden de determinatiedagen ter voor bereiding van een uitgave van de 'Fossielen Atlas deel II Gastropoden' voortgezet. Daartoe werden drie determinatiebijeenkomsten georganiseerd, waarbij de Tro- choidea, Pyramidellidae en Rissoidae behandeld en bekeken werden. De opkomst bij deze bijeenkomsten was zeer goed te noemen (rond de 20 personen). Verder werd een nieuw informatieblad over de werkgroep uitgegeven. Het ledenaantal aan het eind van 2012 bedroeg 76: een lichte daling ten opzicht van eind 2011. Er zijn 36 kernleden en 40 Voluta-leden. Er waren drie opzeggingen per 31 dec 2012 (een al in 2011), een overlijden (Albert Vermeiren, kernlid) en een royering wegens achterstallige contributie. We hebben er twee nieuwe kernle den bijgekregen: Marije Kwakkenbos-De Ruiter en Peter Schoe en een Voluta lid: Francien Dieleman. Het blad Voluta is tweemaal uitgekomen en er lopen acht ruilabonnementen met andere verenigingen. De Voluta wordt vanaf 2012 per enveloppe verzonden om beschadiging door de post te voorkomen. De bijeenkomsten werden dit jaar weer goed bezocht in ons nieuwe onderkomen in Grand Café 'De Willem' in Middelburg. De opkomst lag gemiddeld rond de 20 personen. Januari Algemene Leden Vergadering. Mei Determinatie dag 'Trochoidaea'. Oktober Determinatiedag 'Pyramidellidae'.

Archief | 2013 | | pagina 157