156 JAARVERSLAGEN 2012 De volgende lezingen werden gegeven: Februari Gerhard Cadee: 'Waarom kapotte schelpen zo interessant zijn'. Maart Albert Vermeiren over 'Mijn interesses en collectie'. April Jelle Reumer: 'Opgeraapt,opgevist,uitgehakt. Over Nederlandse fos sielen'. Mei Riaan Rijken: 'Vondsten van Domburg'. September Uitwisseling van vakantie ervaringen en vonsten door de aanwezi gen. Oktober Harry Raad George Simons, Dik Hoeksema over 'Rissoidea'. November Herman Nijhuis, Freddy van Nieulande en Ronald Pouwer: 'Wat te doen met de collectie als je er niet meer bent'. December Bram Goetheer: 'Een reis door Zuid Afrika'. Excursies: April Mr. Van der Heijden groeve Nieuw Namen en het Huis van de Evo lutie St Gillis-Waas. Juni 2e Maasvlakte. Juli Bottenvistocht op de Westerschelde in samenwerking met 'Kor en Bot' en Naturalis. Commissie tot redactie van Archief en Werken De Commissie tot redactie van Archief en Werken is uit hoofde van artikel 41 van de statuten van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen door het bestuur belast met het verzorgen van de uitgave van het jaarboek van het Genootschap {Archief; mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen), van publicaties in de reeks Werken uitgegeven door het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en van catalogi van de verzamelingen. Jaargang 2012 van het HrcAzV/verschijnt in de zomer van 2013. Deze uitgave bevat een bijdrage van Hans Smit getiteld 'Een Brabander over de kust van Walcheren; een Verbaelwan Andries Vierlingh uit 1577'. Daarna volgt een bewerking van een lezing door Katie Heyning getiteld "Non est 'puf', sed est purum aurum'; de Staten van Zeeland en het geschenkencircuit in de late zestiende en vroege zeventiende eeuw'. Tenslotte is een bijdrage opgenomen van Nettie Schwartz met de titel 'Weg gaan of blijven? Brieven uit Suriname van Zeeuwse landverhuizers in 1672'. In het verslagjaar verscheen in de reeks Digitale Werken De stadsregering van Tholen van A. Romeijn met daarin persoonsgegevens van Thoolse regentenfamilies, beho rende bij bestuur en bestuurders van de stad Tholen vanaf de satisfactieovereen komst met prins Willem van Oranje in 1577 tot de val van de Republiek in 1795. Dit werk bestaat uit twee delen met bijlagen en is te raadplegen via de website van het Genootschap. De commissie was vertegenwoordigd in de Agendacommissie en in het Genootschappelijk Beraad. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland Het tijdschrift Zeeland verscheen in 2012 volgens plan vier keer. De redactie was (en is) regelmatig bezorgd dat voor een nummer niet voldoende kopij voorhanden zou zijn, maar het lukte iedere keer weer een nummer vol te krijgen. Wel nam het aantal boekbesprekingen en signaleringen in 2012 in aantal met ongeveer de helft af, in vergelijking met 2011. Qua aantal pagina's was het verschil minder groot.

Archief | 2013 | | pagina 158