JAARVERSLAGEN 2012 157 Een altijd prettig leesbare en constante factor in het blad zijn de artikelen over de aanwinsten van het Genootschap van de hand van G.G. Trimpe Burger-Mekking. Het tijdschrift stond qua inhoud dit jaar in het teken van het desurbanisatiepro- ject van de Universiteit Utrecht, handelend over de opkomst van het platteland in Zeeland ten opzichte van de stedelijke gebieden. De meeste artikelen handelden, zoals meestal, over feiten uit de (Zeeuwse) geschiedenis. Eén geomorfologisch en één demografisch artikel waren uitzonderingen in 2012. De redactie probeert de inhoud van Zeeland gevarieerder te maken, maar is grotendeels afhankelijk van wat zij aan manuscripten krijgt aangeboden. Het Genootschap vergrijst, wat in deze jaargang duidelijk werd door een drietal necrologieën in Zeeland (alle drie in het juninummer). Wie wel en wie niet te her denken, is vaak een moeilijke kwestie. Meestal komt het plan tot het schrijven van een necrologie uit de redactiecommissie voort. De schrijver ervan staat in contact met de familie en kan inschatten of de familie hiermee kan instemmen. Mocht de familie bezwaren hebben tegen een dergelijke publicatie, dan gaat deze uiteraard niet door. Intern waren er in 2012 enkele personele wijzigingen in de redactiecommissie. Berit Sens bedankte in 2012 voor het redactielidmaatschap vanwege wijziging in haar persoonlijke omstandigheden. Kort voor de jaarwisseling legde Arco Wille- boordse het redactielidmaatschap neer vanwege gezondheidsredenen. Begin 2012 traden Willem van den Broeke en Johan de Koning tot de redactie toe, in de herfst werd Albert Kort (weer) lid van de redactie.

Archief | 2013 | | pagina 159