162 JAARVERSLAGEN 2012 door de Nederlandse regering gevraagd om het vertrek van Nederland uit West- Afrika en de overdracht van het gebied aan de Engelsen voor te bereiden. In de periode 1869-1871 oefende hij nogmaals het ambt van gouverneur uit. De kleine collectie, de omvang is ongeveer 0,4 meter, bestaat uit (privé)correspondentie, rap porten, notities, manuscriptkaarten en kranten uit de periode 1850-1872. Het bevat interessante informatie over de bevolking van West-Afrika en de later gevoer de diplomatieke onderhandelingen. De particuliere collectie is een aanvulling op het formele overheidsarchief. De kosten voor het totale project worden honderd gesubsidieerd door Bureau Metamorfoze in Den Haag. Dit bureau coördineert voor het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap het nationale programma Metamorfoze, ten behoeve van conservering van papieren erfgoed. De conservator is van mening dat aan dit verzoek positief gehoor moet worden gegeven. Tenslotte zijn er weer de twee-jaarlijkse bijeenkomsten geweest met de conserva toren van de Zeeuwse Bibliotheek, de heer Marinus Bierens en mevrouw Liesbeth van der Doe-van der Geest, waarin op informele wijze de stand van zaken werd doorgesproken. Ruilabonnementen De conservator G.G. Trimpe Burger-Mekking bericht als volgt: Het aantal ruilabonnementen blijft helaas afnemen. Veel instellingen gaan over op digitale levering, die echter niet gratis verstrekt wordt. Ook een belangrijke reden om het ruilverkeer te verminderen of stop te zetten zijn de hoge verzendkosten. Zowel in Nederland als in het buitenland heeft het Genootschap nog ongeveer twintig ruilpartners. Ontvangen publicaties worden voorzien van een eigendomskenmerk van het KZGW en overgedragen aan de Zeeuwse Bibliotheek. De samenwerking met de ZB verloopt goed. De ijzeren stock, die door de conservator ruilverkeer wordt verzorgd, is aangevuld met vijf exemplaren van alle uitgaven van het Genootschap uit 2012. In het tijdschrift Zeeland is in elke aflevering een selectie van ontvangen publicaties gegeven.

Archief | 2013 | | pagina 164