Auteurs 167 Mevr. J.M. de Bree-Broerse (1957) studeert Algemene Cultuurwetenschappen bij de Open Universiteit. Zij is verbonden aan de afdeling Informatie Kennis van het Zeeuws Archief als medewerker begeleiding digitalisering en aan de afdeling Beheer en Exploitatie van het Zeeuws Archief als archiefassistent. Dr. A.P. de Klerk (1949) studeerde en doceerde historische geografie, eerst aan de Vrije Universiteit en vervolgens aan de Universiteit van Amsterdam. Sinds 1995 was hij werkzaam als consulent regionale geschiedbeoefening Zeeland, vanaf 2001 in dienst van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), laatstelijk, tot zijn pensionering in 2013, als adviseur cultuurhistorie en landschap. Hij promoveerde in 2003 op het proefschrift Het Nederlandse landschap, de dorpen in Zeeland en het water op Walcheren. Historisch-geografische en waterstaatshistorische bijdragen. Drs. A.C. Meijer (1947) studeerde nieuwe en theoretische geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Daarna behaalde hij het diploma Hoger Archiefamb tenaar. Hij was tot 2013 als bibliothecaris, later archivaris werkzaam bij respec tievelijk de Zeeuwse Bibliotheek en het Zeeuws Archief. Hij heeft verschillende publicaties m.b.t. de geschiedenis van Zeeland op zijn naam staan. Dr. B.N. Teensma (1932) studeerde Spaans en Portugees aan de Universiteit van Utrecht. Na zijn dienstplicht werd hij aangesteld als wetenschappelijk medewerker Portugees aan de Universiteit van Utrecht tot 1965. Hij promoveerde in 1966 aan de Universiteit van Amsterdam op het proefschrift Don Francisco Manuel de Melo 1608-1666; inventario general de sus ideas. Daarna was hij achtereenvolgens verbon den aan de RijksuniversiteiCGroningen en de Rijksuniversiteit Leiden. Sinds 1961 publiceerde hij in binnen- en buitenland verscheidene boeken en vele artikelen over de Portugese taal- en letterkunde, de geschiedenis der Amsterdamse Sephardim, de Portugese expansiegeschiedenis in Azië en de Nederlandse expansiegeschiedenis in Brazilië.

Archief | 2013 | | pagina 169